Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Apple, iOS 14 Güncellemesi İle İki Yeni Android Özelliği Getiriyor

Görünüşe göre Apple, Android’de bulunan özellikleri kendi ekosistemine eklemekten oldukça hoşlanıyor. Yeni bir rapora göre Apple, Android’de yıllardır olan iki pratik özelliği yeni iOS 14 güncellemesi ile birlikte kullanıcılarına sunacak.

Android ve iOS ekosistemi ilk defa birbirinden özellik araklamıyor, daha önceden de defalarca kez birbirlerinden pratik özellikler kopyalamışlardı. Apple, iOS 14 güncellemesi ile arayüzü daha çok Android’e benzetmek istiyor gibi. Kısa süre önce iOS 14’ün bir uygulama çekmecesi ile birlikte geleceği hakkında söylentiler vardı, bu sayede tüm uygulama simgelerinin ana ekranda görüntülenmesine gerek kalmıyor. Bu işlev Android’de yıllardır var ancak Apple henüz yeni geçiyor bu özelliğe.

MacRumors tarafından elde edilen bilgiye göre Apple, iOS 14’te ana ekran widgetlarının kullanımına olanak sağlamak istiyor. Şirket, widgetları işletim sistemine zaten entegre etti ancak bu işlev sadece “Bugün” bölümünde kullanılabiliyor. Yeni bilgilere göre, bu widgetlar doğrudan ana ekrana yerleştirilebilecek ve ana ekrandaki uygulama simgeleri serbestçe hareket ettirilebilecek. Ancak bu özelliğin geleceği henüz doğrulanmış değil. Tüm bunların yanında Android’de olduğu gibi arka plan resmini daha iyi ayarlamanıza yarayan bir tür işlev de yeni güncelleme ile gelecek.

Apple, iOS 14 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanacak?

Apple, genellikle Haziran ayında WWDC’de yeni iOS sürümü ile ilgili bazı ayrıntıları bizlere sunuyor. koronavirüs salgını nedeniyle etkinlik çevrimiçi olarak düzenlenecek. Bu sayede geliştiricilerin bu etkinliğe fiziksel olarak gelmesine gerek kalmamış olacak. Yeni iOS 14 sürümü, Eylül ayı itibariyle tanıtılan iPhone 12 modelleri ile birlikte piyasaya sürülecek. Ancak şu anda dünya çapında etki eden COVID-19 nedeniyle bu program planı aksayabilir ve birkaç ay ileriye itilebilir.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir