Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

iPhone 12 Modelinin OLED Ekranlarını LG ve Samsung Üretecek

Apple, iPhone 12 modelinin tedarik zincirine yeni şirketleri de dahil etmeye başladı. Apple, tedarik konusunda sadece tek bir şirketle çalışmaktansa farklı şirketlerle beraber çalışmayı tercih ediyor.

Şirket şimdi de yeni iPhone 12 serisinde kullanılacak OLED ekran panelleri için yeni bir tedarikçi ile anlaştı. Şirket OLED ekranlar konusunda tek bir tedarikçiye bağımlı kalmak istemedi. Bu doğrultuda halihazırda kendisine parça tedariği yapan Samsung’a LG firması da eklenmiş oldu.

Samsung, Apple için birkaç yıldır zaten ekran tedariği yapmaktadır. Bu iş birliğinin ilerleyen yıllarda da devam edeceği düşünülüyor. Yakın zamanda yayınlanan raporlar yaklaşan iPhone modellerinin OLED ekranları için LG ile anlaşıldığını ortaya koydu. Samsung ve LG firmaları rakipleri olan Apple’a önemli miktarlarda parça tedarik edecekler.

Görünüşe göre Apple, iPhone 11 serisi ve iPhone SE 2020 modellerinden sonra LCD ekranlara veda etmek istiyor. Önümüzdeki senelerde uygun fiyatlı bir model de piyasaya sürülse LCD panel yerine OLED paneller göreceğiz.

DigiTimes’tan elde edilen bilgiye göre Samsung, Apple’ın yeni iPhone modelleri için üretilecek AMOLED panellerin büyük bir miktarının üretimini üstlenecek. Bu durumda LG Display ve BOE Electronics şirketleri Samsung’a göre parça üretiminde daha küçük bir paya sahip olacaklar.

Bu konuda Koreli bir internet sitesi olan Elec üzerinde bir rapor yayınlandı. Bu rapora göre LG Display tarafından iPhone 12 serisi için 20 milyon OLED paneli tedarik edilecekken, Samsung Display tarafından ise 55 milyon adetlik ekran paneli tedariği yapılacaktır. Bu rapora göre Apple’ın 75 milyon birim cihaz satmayı planladığını düşünebiliriz. Ancak bu ekranların bir kısmı yedek parça olarak kalacaktır.

“iPhone 12 Modelinin OLED Ekranlarını LG ve Samsung Üretecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir