Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Redmi K30 Pro Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Almaya Başladı

Xiaomi’nin alt markası Redmi, geçtiğimiz sene Mart ayında Redmi K30 Pro isimli modelini Çin’de piyasaya sürdü. Söz konusu model kutusundan Android 10 tabanlı MIUI 11 arayüzü ile birlikte çıkmaktadır. Bununla birlikte daha sonrasında ise bu model Android 11 ve MIUI 12 güncellemelerini aldı. Şimdi ise Xiaomi, Redmi K30 Pro modeli için MIUI 12.5 güncellemesini yayınlamaya başladı.

MIUI 12.5 arayüz sürümü, şu anda MIUI için en son sürümdür. Xiaomi’nin MIUI 12.5 arayüz güncellemesi, MIUI 12 kullanan cihazlar için çeşitli iyileştirmeler sunuyor. Bununla birlikte Çinli şirket, bu güncellemeyi son birkaç haftadır mevcut modelleri için yayınlamaya başladı. Ayrıca bu süreç halihazırda devam etmektedir.

Redmi K30 Pro için MIUI 12.5 güncellemesi, V12.5.2.0.RJKCNXM yapı numarasıyla cihazlara gelmektedir. Bununla birlikte bu güncelleme şu anda “Kararlı Beta” aşamasındadır. Bu nedenle yalnızca belirli birkaç kullanıcı için mevcuttur. Ancak güncellemeyi önümüzdeki günlerde tüm Redmi K30 Pro kullanıcıları alacaktır.

Xiaomi, bu modeli küresel pazarda POCO F2 Pro ismiyle satmaktadır. Bu doğrultuda POCO F2 Pro modelinin de kısa süre içerisinde MIUI 12.5 güncellemesini almasını bekleyebiliriz. Redmi K30 Pro için yayınlanan güncellemenin şu anda sadece Çin’deki kullanıcılara gönderildiğini belirtelim. Dolayısıyla küresel pazardaki POCO F2 Pro kullanıcılarının biraz daha beklemesi gerekecektir.

“Redmi K30 Pro Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Almaya Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir