Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Apple, 2023’te Ekran Altında Kameraya Sahip Olan iPhone Tanıtacak

Ortaya çıkan raporlara göre Apple, 2023 yılında ekran altında kameraya sahip olan iPhone modelleri tanıtmayı planlıyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin gelecekteki teknolojik geliştirme planlarından bahsetti. Bununla birlikte 2023’te karşımıza çıkacak olan modellerde ekrana gömülü Face ID sistemine geçiş yapılacağını öne sürdü.

2023’teki modellerin yanı sıra 2022 yılında tanıtılacak iPhone modelleriyle ilgili detaylar da bulunuyor. Ortaya çıkan raporlara göre Apple, yeni nesil iPhone modellerinde çentiği daha da küçültecek. Aynı zamanda Apple analisti, şirketin 2023’teki modellerinde yeni bir periskopik telefoto lens bulunacağını belirtmektedir.

Face ID ilk olarak iPhone X modeliyle kullanıcıların karşına çıktı. Bununla birlikte Apple, bu teknolojiyi sunmak için iPhone’larda büyük bir ekran çentiği tasarımına geçiş yaptı. Böylece bu çentik içerisinde TrueDepth kamera sistemi yer aldı. Bununla birlikte önümüzdeki seneki modellerde bu çentik oldukça küçülecek veya tamamen ortadan kalkacak.

Bunlara ek olarak şirketin iPhone 14 modeliyle birlikte 48MP kamera sensörüne geçiş yapacağı söylenmektedir. Şimdi ise Kuo, 2023’teki iPhone’lardan en az birinin çentiksiz bir ön tasarıma sahip olacağını belirtiyor. Aynı zamanda bu cihazda bir ekran içi parmak izi sensörünün bulunabileceğini de belirtmektedir.

Ancak hem Face ID hem de Touch ID’nin aynı cihazda sunulup sunulmayacağı konusu net değil. Eğer ekran altı Face ID sistemine geçilirse bazı sorunlar da ortaya çıkabilir. Çünkü ekran altındaki kamera sensörünün ekrandaki pikseller bozulmadan gelen verileri iyi bir şekilde okuyabilmesi gerekmektedir. Bu konuda daha net bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Apple, 2023’te Ekran Altında Kameraya Sahip Olan iPhone Tanıtacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir