Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Apple A14 Bionic Yonga Seti Benchmark Testinde Göründü

Apple, yeni nesil iPhone 12 serisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Piyasaya sürülecek yeni modellerle ilgili birçok sızıntı gündeme gelmişti ve her geçen gün çok daha fazlası önümüze çıkmaya devam ediyor. Beklendiği gibi Apple’ın yeni iPhone 12 serisi Apple A14 Bionic yonga setini kullanacak.

A14 Bionic yonga seti, kıyaslama amacıyla GeekBench platformu üzerinde ortaya çıktı. Bu performans testi, GeekBench5 testinin beta 1 sürümüdür.

Apple A14 Bionic Yonga Seti Snapdragon 865’i Solladı

GeekBench skorlarına göre, Apple’ın yakın zamanda sunulacak olan A14 Bionic işlemcisi, 3.1GHz’ kadar hıza sahip Hexa çekirdekleriyle birlikte geliyor. Yonga seti tek çekirdekli performansta 1658 puan alırken, çok çekirdeklide ise 4612 puan elde etti. Ayrıca GeekBench’teki liste aynı zamanda bu yonga setininin performansını piyasadaki diğer popüler işlemcilerle de karşılaştırıyor.

Bu listeye göre yaklaşan A14 yonga seti, A13 ve Qualcomm Snapdragon 865 SoC’yi performans olarak solladı. Karşılaştırma grafiği ayrıca Galaxy Note 10, Pixel 4 XL, LG G7 ThinQ ve çok daha fazla cihazı da içeriyor. Daha önceden Apple A14 Bionic yonga setinin TSMC’nin 5nm üretim süreci ile üretileceğini biliyorduk. Bu yonga seti için seri üretim Nisan ayında başlayacak. TSMC’nin geçen yıl 5nm üretim teknolojisine yaklaşık 25 milyar dolar yatırım yaptığını da belirtmek gerekir. Bu, yeni nesil A14 biyonik yonga seti için bir hazırlık olarak gerçekleştirildi.

Şunu belirtmek gerekiyor, Apple’ın önceki yonga setleri A13 ve A12’nin her ikisi de 7nm üretim süreci üzerine inşa edildi. Daha önceden aşırı şekilde ultraviyole litografiyi kullanıyordu.

iPhone 12 İçin Belli Olan Özellikler

Önceki sızıntılardan ve söylentilerden yola çıkarsak yaklaşan iPhone 12 serisinin dört farklı modelden oluşacağını söyleyebiliriz. Bu modeller bir adet 5.4 inç, iki adet 6.1 inç ve yine bir adet 6.7 inç olacak. Dört cihazın hepsi de 5G bağlantı teknolojisini destekleyecek.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir