Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Apple, iPhone Şarj Kablosunu da Kutudan Çıkarabilir

Apple iPhone 12, kamera kombinasyonundan kenar tasarımına kadar pek çok şeyi değiştirdi. Ancak en büyük değişiklik telefonun kendisinde değil, onunla birlikte kutunun içinde gelenlerde oldu. Apple’ın EarPods ve hatta bir şarj cihazıyla birlikte gönderilmeme kararının, şirketin çevreye fayda sağlama ve maliyetleri düşürme iddialarına rağmen tartışmalı olduğu kanıtlandı. Şimdi ise tartışma konusu Apple’ın iPhone şarj kablosunu göndermeme ihtimali oldu.

Yakın zamanda yapılan bir satış sonrası anket, gelecekte USB-C Lightning kablosunu bile çıkarmayı düşündüğünü gösteriyor. Apple’ın, birçok kişinin iPhone 12 için temel aksesuar olarak gördüğü aksesuarları kaldırmanın resmi gerekçesi, gereksiz elektronik cihazların çevre üzerindeki etkisini azaltmaya yardımcı olmaktır.

Neredeyse herkesin bugünlerde bazı telefon şarj cihazı var. Bununla birlikte bir iPhone 12 satın alan çoğu kişi zaten şarj cihazlarıyla birlikte gelen eski iPhone’lara sahip olabilir. Ancak bazıları, Apple’ın bu yılki iPhone nesline eklediği daha pahalı bileşenlerin ışığında bunu daha çok maliyet düşürme olarak görüyor. Diğerleri de bunu Apple için, USB-C iPhone şarj cihazı olmayanlara göre ayrı ayrı şarj cihazlarını satarak ekstra kar elde etmenin bir yolu olarak görüyor.

Şirket, USB-C’den Lightning’e şarj kablosunu bile ortadan kaldırarak tartışmaları daha da karıştırıyor olabilir. Yeni iPhone 12 sahiplerine, SIM ejektör aracı ve şarj kablosu gibi kutuda gönderilen diğer öğeleri kullanıp kullanmadıkları soruluyor. Apple, iPhone şarj cihazlarını kaldırmaya karar vermeden önce de benzer bir anket yaptı.

Elbette, bu anket Apple’ın kabloyu ambalajından çıkaracağını garanti etmiyor. En azından şarj cihazının çıkarılmasını çevreleyen son atmosfer göz önüne alındığında. Bununla birlikte, USB-C şarj cihazlarının aksine, USB-C – Lightning kabloları daha az standart hale getirildiğinden ve üçüncü taraf kabloların kalitesine duyulan güven o kadar düşük olabileceğinden, daha da tartışmalı olabilir.

“Apple, iPhone Şarj Kablosunu da Kutudan Çıkarabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir