Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Elektronik Sigara Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Elektronik sigara, son yılların ön plana çıkan nikotin içeren ürünlerinin başında gelmektedir. Sigarayı bıraktırma yolunda önemli olduğu söylenen bu cihazların farklı versiyonları da mevcuttur. E sigara olarak da bilinen bu cihazlar, likit bir maddenin buhara dönüşmesi ile işlevsellik kazanır. Tüm dünyada popüler olan bu ürünlerin farklı markalar altında çok çeşitli modelleri de mevcuttur.

Bu cihazların doğru ve yerinde kullanımı da oldukça önemlidir. Özellikle de sağlık sorunları olan kişilerin bu tip cihazları kullanırken dikkat etmesi tavsiye edilir. İşte, tüm bunların da dışında e – sigara hakkında bilinmesi gereken bazı detaylar.

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara likit bir maddenin teknolojik bir cihaza aktarılması ile birlikte kullanılmaktadır. İçinde belli oranda nikotin barındıran bu maddenin kimi zaman aromatik versiyonları da satın alınabilir. Özel bir kite sahip olan e – sigara çeşitleri, nikotin ihtiyacının karşılanması açısından oldukça yen bir teknolojidir. Normal tütün ürünlerinden farklı olan bu cihazların bakımının da yapılması oldukça önemlidir.

E – Sigaranın Başlıca Özellikleri Nelerdir?

Başta salt likit pod elektronik sigara olmak üzere pek çok çeşitli versiyonu bulunan bu cihazların bazı özellikleri mevcuttur. Özellikle de kullanım açısından bilinmesi gereken bu özellikler, cihazın etkili kullanılması açısından önem taşımaktadır. İşte, e – sigaranın ön plana çıkan ve mutlaka bilinmesi gereken temel özellikleri:

1-      Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

E – sigara cihazlarının son model olanları genellikle şarj ile çalışan bir mekanizmaya sahiptir. Fakat bazı cihazların pille çalışması da mümkündür. Uzun süre kullanılabilen bu cihazların içerisinde nikotin içeren ve aroma verici özel likit madde yerleştirilir. Cihazın özel bir bölmesine konulan bu madde daha sonra ısı ile birlikte buharlaşmaktadır. Önemli olan da bu buharın tüketilmesi ve nikotin ihtiyacını karşılamasıdır.

2-      E – Sigara Çeşitleri Nelerdir?

Vaporesso elektronik sigara haricinde SMOK, Voopoo, Juul ve Geekvape isimli markaların üretmiş olduğu sigaralar da bulunmaktadır. Dünya çapında ünlü olan bu markaların satışı Türkiye pazarında da yapılmaktadır. Farklı aromalara da sahip olan bu e – sigara çeşitlerinden istenilenin sipariş edilmesi de mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir