Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Gionee Max Pro Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Çinli akıllı telefon üreticisi Gionee, giriş seviyesi özelliklere sahip yeni akıllı telefon modelini tanıttı. Gionee Max Pro ismiyle karşımıza çıkan akıllı telefon, gücünü Unisoc SC9863A isimli işlemciden almaktadır. Bununla birlikte cihazda ikili arka kamera kurulumu ve yüz tanıma ile kilit açma özellikleri bulunuyor. Ayrıca cihazın 6.000mAh kapasiteli oldukça büyük bir bataryaya sahip olduğunu da belirtelim.

Gionee Max Pro Teknik Özellikleri

Tüm teknik özellikleri ile karşımıza çıkan Gionee Max Pro modelini bu yazımızda farklı başlıklar altında detaylıca inceleyeceğiz.

Tasarım Özellikleri

Akıllı telefon su damlası çentiğine sahip bir ekran düzeni ile birlikte karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte bu çentikli ekranın üst ve yan çerçeveleri ince sayılabilecek bir şekilde sunuluyor. Ancak ekranın alt çerçevesinin diğerlerine kıyasla oldukça kalın bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı telefon arka bölümüne baktığımızda ise sol üst köşedeki kamera modülü dikkatimizi çekiyor. Bununla birlikte bu modül içerisinde ikili kamera kurulumu ve LED flaş yer alıyor.

Cihazın sol tarafında Google Asistan butonu bulunmaktadır. Ayrıca sağ tarafta ise ses ve güç düğmeleri yer almaktadır. Bununla birlikte bağlantı noktası olarak microUSB portuna sahip olan cihazda aynı zamanda 3,5mm kulaklık girişi de bulunuyor. Buna ek olarak Çinli şirket, yeni giriş seviyesi akıllı telefon modelini siyah, mavi ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa sunuyor.

Ekran Özellikleri

Gionee Max Pro modeli, 720 x 1560 piksel çözünürlüğünde ve 6,52 inç boyutunda bir ekran ile birlikte karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte HD+ çözünürlüğüne sahip olan ekran üst bölümünde küçük bir çentiğe sahiptir. Ayrıca ekranın 2.5D kavisli yapıda olduğunu da söyleyebiliriz.

Kamera Özellikleri

Akıllı telefonda su damlası çentiği olduğunu zaten belirtmiştik. Bu doğrultuda cihazın ön kısmında 8MP özçekim kamerası bulunmaktadır. Çeşitli çekim modlarını destekleyen bu ön kamera ile birlikte yeterli çözünürlükte ve FPS’de videolar da kaydedebiliyorsunuz.

Bununla birlikte arka bölümde ise sol üst köşede kare şeklinde bir kamera modülü bulunuyor. Bu kamera modülü içerisinde ikili kamera kurulumu ve LED flaş yer alıyor. Bu ikili kurulum 13MP ana kamera ve 2MP derinlik algılayıcı sensör olarak karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak arkadaki ana kamera ile birlikte yüksek çözünürlükte videolar çekebiliyorsunuz.

Batarya Özellikleri

Gionee Max Pro modelinde oldukça büyük bir batarya yer aldığını zaten ilk paragrafta belirtmiştik. Şirketin yeni modelinde 6.000mAh kapasiteli devasa bir batarya bulunuyor. Bununla birlikte bu bataryayı cihazın alt kısmında yer alan microUSB portu üzerinden şarj edebiliyorsunuz. Ne yazık ki giriş seviyesi bir model olduğu için hızlı şarj desteğine sahip değildir.

Donanım Özellikleri

Akıllı telefon gücünü Unisoc SC9863A isimli giriş seviyesi yonga setinden alıyor. Buna ek olarak cihazda 3GB RAM bulunuyor. Depolama konusunda ise 32GB dahili depolama alanı yer almaktadır. Ayrıca MicroSD kart desteğine sahip olan cihazın depolamasını 256GB’a kadar arttırabiliyorsunuz. Bununla birlikte akıllı telefon, kutusundan Android 10 işletim sistemi ön yüklü olarak çıkmaktadır.

İşte Gionee Max Pro Özellikleri:

 • Ekran: 6,52 inç, 720 x 1560p, HD+
 • İşlemci: Unisoc SC9863A
 • RAM: 3GB
 • Depolama: 32GB
 • Ön Kamera: 8MP
 • Arka Kamera: 13MP geniş açılı, 2MP derinlik algılayıcı sensör
 • Batarya: 5.000mAh, 15W hızlı şarj
 • Boyutlar: 165 × 75 × 10 mm
 • Ağırlık: 212 gram
 • İşletim Sistemi: Android 10
 • Renkler: Siyah, Mavi, Kırmızı

İşte Gionee Max Pro Fiyatı:

 • 3GB RAM + 32GB dahili depolama: $95

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir