Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Huawei Mate 40 Serisinin Satışı Önümüzdeki Yıla Kadar Gecikebilir

Huawei, 10 Eylül tarihinde HarmonyOS 2.0, EMUI 11, FreeBuds Pro, Watch GT 2 Pro ve yeni MateBook modellerini tanıttığı bir etkinlik düzenledi. Birçok Huawei hayranı, şirketin bu etkinliğinde yaklaşan Mate 40 serisinin lansman duyurusunu bekliyordu ancak bu gerçekleşmedi. Huawei, ayrıca son amiral gemisi Kirin işlemcisi hakkında da tek bir ipucu vermedi.

Resmi duyuruların veya etkinliklerin yanı sıra farklı akıllı telefon ve teknoloji analistleri tarafından da pek çok yorum yapılıyor. Bu kişilerden biri olan Evan Blass, bu konuda bazı detaylardan bahsetti. Blass, Huawei Mate 40 serisindeki modellerin 2021 yılına kadar satışa sunulmayacağını öne sürmektedir.

Daha önceki raporlarda Huawei Mate 40 serisi modellerinin Ekim ayında Çin’de piyasaya sürüleceği belirtiliyordu. Bununla birlikte akıllı telefon modellerinin yine aynı ay içerisinde Çinli tüketiciler için satışa çıkması muhtemel gözüküyor. Ancak uluslararası tüketiciler için akıllı telefonların yeni yıla kadar satın alınabilir olmayacağı belirtilmektedir.

Geçtiğimiz Eylül ayında piyasaya sürülen Huawei Mate 30 serisi, Google Mobil Servislerini içermeyen ilk Huawei amiral gemisi modellerinden oluşuyordu. Bu modeller Huawei’nin geliştirmiş olduğu Huawei Mobil Servisleri ile birlikte sunuldu. Bu modeller aylarca Çin’e özel satışa sunuldu ve Aralık 2019’dan sonra ancak geniş bir müşteri kitlesine sunulabildi.

Huawei Mate 40 serisi de tıpkı Mate 30 gibi ilk önce Çin’e özel satışa sunulup sonrasında küresel pazarlara açılabilir. Huawei’nin bu yolu izleyecek olmasının sebebi Kirin yonga setlerinin tedariğindeki yetersizlik olabilir. İlerleyen süreçte bu durumun sebebini daha iyi anlıyor olacağız. Mate 40 serisiyle ilgili yeni bilgiler geldikçe Hayat365.com üzerinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Huawei Mate 40 Serisinin Satışı Önümüzdeki Yıla Kadar Gecikebilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir