Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Huawei Nova 5T Modeli EMUI 10.1 Güncellemesi Alıyor

Huawei, EMUI 10.1 güncellemesini bir dizi yeni özellik ile birlikte farklı akıllı telefon modellerine ulaştırıyor. Huawei Nova 5T modeli de bu güncellemeyi alan modellerden biri konumundadır. Şirket, geçtiğimiz ay bu güncellemeyi Asya bölgesindeki ülkeler için yayınlamıştı. Şimdi ise Avrupa bölgesindeki kullanıcılara bu güncelleme gönderilmektedir.

Yeni yazılım güncellemesi ile birlikte EMUI 10.1 sürümünde yayınlanan yeni özellikler cihazlara gelmektedir. Bu yeni EMUI 10.1 güncellemesi, Huawei’nin akıllı telefon modellerine çoklu pencere, dizüstü bilgisayardan arama, dosya düzenleme, Huawei asistan, akıllı şarj ve çoklu cihaz entegrasyonu konusunda yenilikler getirmektedir.

Yeni güncellemede bazı güvenlik sorunları da düzeltilmektedir. Aynı zamanda çeşitli hata düzeltmelerinin yanı sıra bazı özellikler konusunda da çeşitli iyileştirmeler bu güncellemede Huawei Nova 5T cihazlarına sunulmaktadır.

Huawei Nova 5T EMUI 10.1 güncellemesi 10.1.0.225 sürüm numarası ile kullanıcılara gönderilmektedir. Bu güncellemenin dosya boyutu ise 4.71GB olarak belirtilmektedir. Ayrıca güncellemenin cihazlara OTA yoluyla gönderildiğini de belirtelim.

Honor, yeni EMUI güncellemesini ülkeye ve bölgelere göre farklı dosya boyutlarında gönderebilmektedir. Bu yüzden size gelen güncellemenin boyutu farklı olabilir. Aynı zamanda güncelleme toplu halde yayınlandığından dolayı sizin cihazınıza ulaşması biraz zaman alabilir.

Huawei Nova 5T Modeli EMUI 10.1 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu güncellemeyi yapabilmeniz için tercih edebileceğiniz iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birincisi cihaz ayarlarından yazılım güncellemeleri bölümüne girmek. İkincisi ise HiCare uygulaması üzerinden bu güncellemeyi kurmak.

İlk yöntemden bahsetmek gerekirse. İlk önce cihaz ayarları ve buradan sistem güncellemeleri sekmesine giriyorsunuz. Ardından yazılım güncellemelerine girip “güncellemeleri kontrol et” seçeneğine tıklıyorsunuz ve burada güncelleme var ise güncelliyorsunuz.

İkinci yöntemde ise HiCare destek uygulamasını açıyorsunuz. Buradan hizmetler sekmesine girip güncelleme bölümüne tıklıyorsunuz. Yine burada da “güncellemeleri kontrol et” seçeneğini seçiyorsunuz. Eğer güncelle var ise onaylayıp buradan yeni güncellemeyi cihazınıza indirebilirsiniz.

“Huawei Nova 5T Modeli EMUI 10.1 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir