Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Huawei P20 Pro ve Mate 10 İçin EMUI 10 Güncellemesi Yayınlandı

Huawei, Android 10 tabanlı EMUI 10 güncellemesini nihayet P20 Pro ve Mate 10 modelleri için yayınladı. Şirket, yaptığı açıklama ile Avrupa ve Asya bölgesindeki cihazların güncellemeyi OTA yoluyla aldığını belirtti. Huawei, her iki telefonun da Haziran ayı ortasında EMUI 10 güncellemesini alacağını söylemişti. Görünen o ki belirlenen tarihten bile önce güncelleme gönderildi.

Güncelleme dosyasının boyutu ise oldukça yüksektir. Yazı içine eklediğimiz görsellerden de görebileceğiniz gibi, Mate 10 modeli için 4.39GB ve P20 Pro modeli için 4.59GB boyutunda bir güncelleme geliyor. Güncelleme dosyalarının bu kadar büyük olmasından dolayı güncellemeleri WiFi bağlantısı üzerinden indirmenizi tavsiye ederiz.

Yeni güncelleme ile birlikte birçok yeni özellik de gelmektedir. Bu özellikler, yeni bir kullanıcı arayüzü, yeni hızlı ayarlar ve bildirim paneli, yenilenmiş kamera arayüzü, yenilenmiş ayarlar sekmesi ve yeni geçiş animasyonları olarak belirtilebilir. Ayrıca sistem genelinde karanlık mod özelliği de yine EMUI 10 güncellemesi ile birlikte sunuluyor.

Yeni özellikler sadece bunlar ile sınırlı değil. Yeni ekran hareketleri, ebeveyn denetimli yeni dijital sağlık araçları, sıkı konum ve gizlilik denetimleri, akıllı yanıt ve çok daha fazla yeni özellik, Huawei tarafından gönderilen Android 10 tabanlı EMUI 10 güncellemesi ile P20 Pro ve Mate 10 modellerine gelmektedir.

EMUI 10 güncellemesi birçok bölgedeki Mate 10 ve P20 Pro kullanıcılarına gönderilmeye başlandı. İlerleyen günlerde kademeli olarak bu modelleri kullanan tüm kullanıcılara da tamamen ulaştırılmış olacaktır. Henüz OTA bildirimi gelmediyse bu konularda tecrübeniz var ise manuel yolla da indirebilirsiniz ancak biz bu yöntemi tavsiye etmiyoruz.

“Huawei P20 Pro ve Mate 10 İçin EMUI 10 Güncellemesi Yayınlandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir