Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Huawei P20 Serisi Küresel Olarak EMUI 10 Güncellemesini Alıyor

EMUI 10 sürümünün Mart ayının sonu itibariyle P20 serisi için yayınlanması planlanıyordu ancak durum öyle olmadı. Çinli teknoloji devi Huawei, Çin dışındaki tüm P20 Lite dışındaki P20 serisi modellerine Android 10 tabanlı EMUI 10 güncellemesini şu an itibariyle dağıtmaya başladı.

Huawei Central tarafından elde edilen bilgiye göre güncelleme Asya ülkelerinin dışındaki bölgelerde de devreye sokuldu. Dünyanın dört bir yanındaki Huawei P20 kullanıcıları EMUI 10 güncellemesini almaya başladı.

Huawei P20 telefonlarını EMUI 10 sürümüne yükselten kullanıcılardan gelen geri bildirimler dahilinde bu güncelleme paketinin 4.71GB olduğunu söyleyebiliriz. Yayınlanan güncellemenin tam sürümü ise 10.0.0.160 olarak geçiyor. Bu özelleştirilmiş arayüz Android 10 tabanlı şekilde sunuluyor ve bu sayede karanlık mod gibi özelliklerin hepsini bünyesinde barındırıyor.

Huawei P20 serisi telefonumu EMUI 10’a nasıl güncellerim?

P20 serisi kullanıcısı iseniz güncellemenin var olup olmadığını kontrol etmek için cihazın sistem ayarlarına girmeniz gerekmektedir. Buraya girdikten sonra “Sistem” bölümüne girin. Ardından “Yazılım Güncellemeleri” seçeneğini göreceksiniz. Burada ise eğer yeni bir güncelleme varsa size yükleme seçeneği sunulacaktır. İşlemin başarısız olma ihtimaline karşı tam bir yedek almanızı öneririz.

Eğer P20 Lite modelinin kullanan biriyseniz ne yazık ki EMUI 10 güncellemesi sizin için sunulmadı. Huawei, güncellemeyi alacak telefonlar takvimine yalnızca P20 ve P20 Pro’yu dahil etti.

EMUI 10 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

EMUI 10 ile gelen yeni özelliklerin başında en fazla beklenen karanlık mod özelliği geliyor. Hem sistem arabirimini hem de onu destekleyen üçünvü taraf uygulamaların görünümünü değiştirme olanağı tanıyor. Ayrıca sistem genelinde performans iyileştirmeleri de sunuluyor. Buna ek olarak yeni sürüm ile yeni bir tasarım anlayışı da öne çıkıyor.

“Huawei P20 Serisi Küresel Olarak EMUI 10 Güncellemesini Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir