Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

iOS 14.3 Beta 1 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

Apple, bugün iOS işletim sisteminin yeni geliştirici beta sürümünü yayınladı. iOS 14.3 Beta 1 olarak yayınlanan bu güncelleme, Apple’ın mevcut iPhone modellerinde piyasaya süreceği iOS 14.3 güncellemesinin ilk geliştirici sürümüdür. Bu yazımızda iOS ve iPadOS 14.3’ün ilk beta sürümü ile gelen yeniliklere yakından bakacağız.

iOS 14.3 sürümünün ilk beta güncellemesinde birçok hata düzeltmesi bulunuyor. Bir önceki sürümdeki beta güncellemelerinde de olduğu gibi yeni sürümün ilk beta güncellemesinde daha çok hata düzeltmelerine ve işletim sistemi optimizasyonlarına kafa yorulmuş gibi duruyor. Bildiğiniz gibi Apple, iOS 14 ile birlikte ana ekranı da işlevsel hale getirdi ve widget özelliğini kullanıma sundu. iOS 14.3’le birlikte ise ufak yenilikler sunmaya devam ediyor.

Apple, iOS 14 güncellemesini yayınladıktan oldukça kısa bir süre sonra iOS 14.3 sürümü için geliştiriciler için beta sürecini başlattı. Şirket, iOS ile birlikte iPadOS 14.3 Beta güncellemesini de sunuyor. Hata düzeltmelerine, ince ayarlara ve optimizasyonlara odaklanılmış olan bu güncelleme ufak bir yenilik de geliştiricilere gönderiliyor.

iOS 14.3 sürümünün ilk beta sürümünde neyin yeni olduğu henüz belli değil, ancak çeşitli olasılıklar var. Örneğin, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için hala yeni ProRAW fotoğraf formatını bekliyoruz. Apple, bu özelliği ilk olarak Ekim ayındaki özel etkinliğinde duyurdu ve gelecekteki bir yazılım güncellemesinde kullanılabileceğini söyledi.

iOS 14.3 Beta 1 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS beta güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor. Yeni iOS 14.3 Beta 1 geliştirici sürümünü cihazınıza kurabilmek için bir geliştirici profili yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemi, Apple’ın Developer Center web sitesi üzerinden gerçekleştirebilir ve kablosuz ağ üzerinden indirebilirsiniz.

“iOS 14.3 Beta 1 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir