Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

iOS 15 Güncellemesini Destekleyen iPhone Modelleri

Apple, düzenlediği WWDC21 isimli etkinlik ile birlikte yeni iOS 15 güncellemesini duyurdu. Güncelleme ilk olarak beta sürecinde geliştiricilere sunulacak. Daha sonrasında ise herkese açık beta sürümü olarak yayınlanacaktır. Bununla birlikte güncellemenin kararlı sürümü ise yeni nesil iPhone modelleri ile birlikte karşımıza çıkıyor olacak.

Yeni güncellemede iPhone modellerinde yer alan ön yüklü uygulamalarda birtakım yenilikler yer alıyor. Uygulamalar kazandığı yeni işlevler ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Bununla birlikte artık FaceTime görüşmeleri Android ve Windows cihazlara da geliyor. Ayrıca iOS 15 güncellemesinde sunulan yeniliklerden bahsettiğimiz yazıya buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl meseleye. Hangi iPhone modelleri iOS 15 güncellemesini destekliyor? Bu sorunun cevabı aslında Apple tarafından da net bir şekilde belirtildi. Bununla birlikte cevap olarak şunu verebiliriz: iOS 14 güncellemesini destekleyen tüm iPhone modelleri, iOS 15 güncellemesini de destekleyecektir. Aynı durum iPadOS 15 güncellemesi için de geçerlidir. Ayrıca aşağıda yer alan listeler üzerinden de güncellemeyi destekleyen modellere göz atabilirsiniz.

Hangi Cihazlar iOS 15 Güncellemesi Alıyor?

iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 11, iPhone 11 Pro, Pro Max, iPhone XS, XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, 8 Plus, iPhone 7, 7 Plus, iPhone 6S, 6S Plus, iPhone SE (ikinci nesil), iPhone SE (birinci nesil) ve iPod touch (yedinci nesil).

Hangi Cihazlar iPadOS 15 Güncellemesi Alıyor?

iPad Pro 12.9 inç (dördüncü nesil), iPad Pro 11 inç (ikinci nesil), iPad Pro 12.9 inç (üçüncü nesil), iPad Pro 11 inç (birinci nesil), iPad Pro 12.9 inç (ikinci nesil), iPad Pro 12.9 inç (birinci nesil), iPad Pro 10,5 inç, iPad Pro 9,7 inç, iPad (sekizinci nesil), iPad (yedinci nesil), iPad (altıncı nesil), iPad (beşinci nesil), iPad mini (beşinci nesil), iPad mini 4, iPad Air (dördüncü nesil), iPad Air (üçüncü nesil) ve iPad Air 2.

“iOS 15 Güncellemesini Destekleyen iPhone Modelleri” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir