Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

iPhone 12 Modelinin Kablosuz Manyetik Şarj Yapısı Ortaya Çıktı

Apple, 5G desteğine sahip ilk iPhone modelini birkaç hafta içinde piyasaya sürecek. Geçtiğimiz ay, Apple’ın iPhone 12’de kullanacağı kablosuz şarj modülüne dair haberler ortaya çıkmıştı. iPhone 12 modelinin bu modülü manyetik konumlandırmayı desteklemektedir. Kısa süre önce ortaya çıkan bir sızıntı, iPhone 12 kablosuz şarj modülünün ve NFC modülünün dahili manyetik yapısını gözler önüne seriyor.

Sızıntıya göre iPhone 12 modelinin arka bölümünde küçük mıknatıslardan oluşan bir daire var. Bu manyetik kablosuz şarj modülünün yapısında tam 36 adet mıknatıs parçası bulunuyor. Bununla birlikte bu mıknatısların “NSNS” manyetik kutupları kademeli olarak dizilmiş durumdadır.

Kablosuz şarj modülün düzeni dairesel olarak yapılmıştır. Bu modülün halka kısmı ayrıca bir altın esnek devre kartı ve bir bobinden oluşan bir NFC elektronik etiket modülüne sahiptir. Bu nedenle iPhone 12 modeli, kablosuz şarj ve NFC işlevlerinin her ikisini de destekleyecektir.

Bunun yanı sıra Apple, bu manyetik kablosuz şarj çözümü için bir patent başvurusunda da bulundu. Güç açısından Apple kablosuz şarj muhtemelen 15W’a kadar bir destek sunacaktır. Raporlara göre Apple, kısa süre önce 6 se 20W hızlı şarj çözümü satın aldı. Bu nedenle iPhone 12 serisinin 20W kablolu şarj ve 15W kablosuz hızlı şarj desteği ile birlikte gelebileceğine dair bazı spekülasyonlar var.

Söylentilere göre Apple bu sene dört yeni iPhone 12 modeli piyasaya sürecek. Bu modellerin hepsi 5G desteğine sahip olacak ve yine hepsi OLED ekran paneli ile karşımıza çıkacak. Bu modeller, şirketin ilk 5G destekli akıllı telefon serisi olacak. Düşük özellikli modellerde çift arka kamera ve 4GB RAM kullanılacak. Pro modellerde ise üçlü arka kamera kurulumu ve 6GB RAM’in yanı sıra 120Hz ProMotion ekran bulunacak.

“iPhone 12 Modelinin Kablosuz Manyetik Şarj Yapısı Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir