Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

İşte iOS 15 Güncellemesi İle Uyumlu iPhone Modellerinin Tam Listesi

Apple’ın WWDC 2021 etkinliği her geçen gün yaklaşıyor. Bununla birlikte birçok iPhone kullanıcısı da mevcut iPhone modellerinin yeni iOS 15 güncellemesi ile uyumlu olup olmadığını merak ediyor. Bu yazımızda herkesin merakını gideriyor ve mevcut iPhone modellerinden hangilerinin yeni iOS 15 güncellemesini alacağını sizlere aktarıyor olacağız.

iOS 15 Güncellemesini Destekleyen iPhone Modelleri

Apple, diğer markaların aksine iPhone modelleri için 6 yıla kadar yazılım güncellemeleri sunmaya devam ediyor. Bu nedenle çoğu iPhone kullanıcısı, uzun süreler boyunca bu modelleri kullanmaya devam edebiliyor. Bununla birlikte Apple’ın bu kadar uzun süre güncelleme sunabilmesinin en temel nedenini açıklayabiliriz. Bu neden, Apple’ın cihazlardaki yazılım ve donanım üzerinde sağladığı tam denetim ve uyumluluktur.

Yeni iOS 15 güncellemesi, yalnızca A10 Fusion ve daha yeni yongalara sahip olan modellere gönderilecek. Bu nedenle iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve birinci nesil iPhone SE modelleri bu güncellemeyi alamayacaktır. Bunun yanı sıra iPhone 7 ve 7 Plus modelleri ise bu güncellemeyi desteklemektedir. Tabii ki bu modellerden sonra piyasaya sürülen tüm iPhone’lar da iOS 15 güncellemesini alacak.

İşte iOS 15 güncellemesiyle uyumlu iPhone modellerinin listesi: Apple iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone SE (2020), iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod touch (7. nesil).

iOS 15 Güncellemesi Mevcut Cihazına Ne Katacak?

Yeni iOS 15 güncellemesini alacak modellerin listesini az önce sizlerle paylaştık. Peki bu güncelleme mevcut cihazınıza ne katacak, neler değişecek? Öncelikler Apple, bu güncellemeyle mevcut modellerin performansını geliştirecektir. Aynı zamanda bir dizi yeni özellikler, yeni güncellemeyle birlikte cihazınıza dahil olacak. Bu sayede daha kullanışlı ve akıcı bir arayüz deneyimine kavuşacaksınız.

“İşte iOS 15 Güncellemesi İle Uyumlu iPhone Modellerinin Tam Listesi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir