Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

LG K42 Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

LG, ilginç bir arka kapak tasarımına sahip akıllı telefon tanıttı. LG K42 isimli akıllı telefon, gücünü MediaTek’in Helio P22 yonga setinden alıyor ve dörtlü arka kamera kurulumu ile birlikte geliyor. Yan tarafında fiziksel parmak izi okuyucu bulunan modelde aynı zamanda 4.000mAh kapasiteli bir batarya bulunmaktadır.

LG K42 Teknik Özellikleri

Tüm teknik özellikleri ile karşımıza çıkan LG K42 modelini bu yazımızda farklı başlıklar altında detaylıca inceleyeceğiz.

Tasarım Özellikleri

Akıllı telefon nokta ekran tasarımına sahip. Yani ekranda bir kamera deliği bulunuyor. Üst ve yan tarafta ince çerçevelere sahip olan bu ekranın alt çerçevesi ise diğerlerine göre biraz daha kalın. Arka bölüme baktığımızda ise sol üst kısımda yer alan kamera modülü dikkatimizi çekiyor. LG, bu noktada dörtlü kamera kurulumu ve bir LED flaş sunuyor.

Cihazın arka bölümünde dalgalı bir doku bulunuyor. Dalgalı arka kapak dokusuyla beraber yine pek rastlamadığımız farklı bir renk kullanılmış durumda. LG’nin yeni modelinin alt kısmında 3,5mm kulaklık girişi, hoparlör ve bir de USB Type-C bağlantı noktası yer almaktadır.

Ekran Özellikleri

LG K42 modeli, 6,6 inç boyutunda büyük bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Şirketin internet sitesinde yer alan bilgilere göre bu ekranın çözünürlüğü HD+. Bunun dışında tasarım detaylarında da bahsettiğimiz gibi ekranın üst bölümünde ortalanmış bir şekilde kamera deliği bulunuyor.

Kamera Özellikleri

Cihazın ekranındaki kamera deliğinde özçekim yapabilmeniz için geliştirilmiş olan bir selfie kamerası bulunuyor. Şirket bu noktada 8MP ön kamera sunuyor. Yazılımsal olarak sunulan çeşitli çekim modları ile birlikte güzel fotoğraflar ve videolar çekebiliyorsunuz. Arka bölümde ise büyük bir modül içerisinde dörtlü kamera ve LED flaş bulunuyor. Bu dörtlü kurulum 13 MP ana kamera, 5 MP süper geniş açılı lens, 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörü şeklinde sunuluyor.

Batarya Özellikleri

Akıllı telefon 4.000mAh kapasiteli bir batarya ile birlikte geliyor. Cihazı, alt bölümde yer alan USB Type-C bağlantı noktası üzerinden şarj edebiliyorsunuz. Ne yazık ki akıllı telefonda herhangi bir hızlı şarj desteği bulunmuyor.

Donanım Özellikleri

Akıllı telefon gücünü MediaTek Helio P22 yonga setinden alıyor. 3GB RAM bulunan cihazda depolama konusunda ise 64GB dahili depolama alanı yer almaktadır. Bütçe dostu olarak karşımıza çıkan model, kutusundan ise Android 10 işletim sistemi ön yüklü olarak çıkmaktadır.

İşte LG K42 Özellikleri:

 • Ekran: 6,6 inç, HD+
 • İşlemci: MediaTek Helio P22
 • RAM: 3GB
 • Depolama: 64GB
 • Ön Kamera: 8MP
 • Arka Kamera: 13MP ana kamera, 5MP süper geniş açılı kamera, 2MP makro kamera, 2MP derinlik algılayıcı sensör
 • Batarya: 4.000mAh
 • Boyutlar: 76,7 x 165,0 x 8,4 mm
 • Ağırlık: 182 gram
 • İşletim Sistemi: Android 10
 • Renkler: Koyu Yeşil

İşte LG K42 Fiyatı:

Sessiz sedasız, şirketin internet sitesi üzerinden müşterilerin beğenisine sunulan akıllı telefonun satış fiyatı henüz belli değildir.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir