Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Nokia C01 Plus Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Nokia, oldukça uygun bir fiyata ve giriş seviyesi özelliklere sahip olan yeni akıllı telefon modelini tanıttı. Nokia C01 Plus ismiyle piyasaya sürülen akıllı telefon, Unisoc firmasının SC9863A isimli yonga setinden güç alıyor. Bununla birlikte akıllı telefonda 3.000mAh kapasiteli bir batarya bulunmaktadır. Aynı zamanda söz konusu modelin hem ön hem de arka tarafında 5MP kamera sensörü yer alıyor.

Nokia C01 Plus Teknik Özellikleri

Tüm teknik özellikleri ile karşımıza çıkan Nokia C01 Plus modelini bu yazımızda farklı başlıklar altında detaylıca inceleyeceğiz.

Tasarım Özellikleri

Nokia’nın bütçe dostu bir fiyat etiketi ile gelen akıllı telefon modeli, kalın çerçevelere sahip ekran tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte ekranın üst bölümünde kalan kalın çerçevede bir ön kamera bulunmaktadır. Arka bölüme geçtiğimizde ise ortalanmış bir kamera modülü yer aldığını görüyoruz. Ayrıca bu kamera modülü içerisinde bir adet kamera sensörü ve bir de LED flaş yer alıyor.

Akıllı telefonda herhangi bir parmak izi okuyucusu bulunmuyor. Bununla birlikte 157 gram ağırlığında olan telefon plastik çerçevelere ve plastik arka kapağa sahiptir. Bağlantı noktası olarak microUSB portuna sahip olan akıllı telefonda aynı zamanda 3,5mm kulaklık girişi de bulunmaktadır. Buna ek olarak Nokia, yeni bütçe dostu akıllı telefon modelini mavi ve mor olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile birlikte satışa sunuyor.

Ekran Özellikleri

Nokia C01 Plus modeli, 720 x 1440 piksel çözünürlüğünde ve 5,45 inç boyutunda bir IPS LCD ekran ile birlikte geliyor. Bununla birlikte bu ekranın inç başına piksel yoğunluğu 295ppi değerindedir. Aynı zamanda akıllı telefonun ekran/gövde oranı yüzde 72,1 olarak belirtilmektedir.

Kamera Özellikleri

Akıllı telefonun ön tarafında 5MP geniş açılı özçekim kamerası bulunuyor. Bununla birlikte ön tarafta LED flaş da yer almaktadır. Bu ön kamera ile birlikte 720p 30FPS videolar kaydedebiliyorsunuz. Arka bölüme geçtiğimizde ise ön taraftaki ile aynı şekilde 5MP’lik bir kameranın yer aldığını görüyoruz. HDR desteğine sahip olan bu kamerayla aynı zamanda 720p 30FPS videolar çekebiliyorsunuz.

Batarya Özellikleri

Nokia C01 Plus modelinde 3.000mAh kapasiteli bir batarya bulunmaktadır. Bununla birlikte bu bataryayı cihazın alt kısmındaki microUSB portu üzerinden şarj edebiliyorsunuz. Bütçe dostu bir model olduğu için ne yazık ki hızlı şarj desteğine sahip değildir.

Donanım Özellikleri

Akıllı telefon Unisoc’un SC9863A isimli yonga setinden güç alıyor. Bununla birlikte 1GB RAM’e sahip olan akıllı telefonda 16GB dahili depolama alanı yer almaktadır. Ayrıca MicroSD kart desteğiyle birlikte bu dahili alanı daha da artırabiliyorsunuz. Akıllı telefon kutusundan Android 11 Go Edition sürümü ile birlikte çıkıyor.

İşte Nokia C01 Plus Özellikleri:

 • Ekran: 5,45 inç, 720 x 1440p, IPS LCD
 • İşlemci: Unisoc SC9863A
 • RAM: 1GB
 • Depolama: 16GB
 • Ön Kamera: 5MP
 • Arka Kamera: 5MP geniş açılı
 • Batarya: 3.000mAh
 • Boyutlar: 148 x 71,8 x 9,3 mm
 • Ağırlık: 157 gram
 • İşletim Sistemi: Android 11 Go Edition
 • Renkler: Mor, Mavi

İşte Nokia C01 Plus Fiyatı:

 • 1GB RAM + 16GB dahili depolama: €75

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir