Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

OnePlus’ın Yeni Bütçe Dostu Akıllı Telefonu 2021’nin İlk Çeyreğinde Geliyor

OnePlus, Temmuz ayında piyasaya sürdüğü OnePlus Nord isimli modeli ile bütçe dostu akıllı telefon segmentine resmen giriş yapmış oldu. Şirket, kısa süre önce Nord serisine Nord N10 5G ve Nord N100 isimli yeni üyeler de dahil etti. Şimdi ise Android Central tarafından hazırlanan bir rapora göre OnePlıs’ın yeni bütçe dostu akıllı telefonu Nord SE olarak isimlendirilecek ve 2020’nin ilk çeyreğinde tüm özellikleri ile birlikte karşımıza çıkacak.

Android Central’ın raporu, yeni sızıntı için şirket içerisine dayandırdığı bazı kaynaklardan alıntı yapıyor. Nord SE’nin şimdiye kadarki diğer tüm Nord cihazları gibi bütçe dostu bir akıllı telefon modeli olacağını belirtiliyor. Kod adı “Ebba” olan cihaz, 65W hızlı şarj (40 dakikanın altında tam şarj cihazı), 4,500mAh pil ve AMOLED panel gibi özelliklere sahip olacak. Ancak işlemci ve kamera gibi detaylar konusunda henüz bir bilgiye sahip değiliz.

Ek olarak, rapor Nord SE’nin Hindistan ve Avrupa’da satışa sunulacağını ve büyük olasılıkla ABD’de olmayacağını söylüyor. Cihaz, 2021 Mart ayı ortalarında piyasaya sürülmeye hazır olan OnePlus 9’dan kısa bir süre sonra duyurulacak. Bunun yanı sıra Nord SE’nin OnePlus Nord modelinin bir yükseltilmiş yani güncellenmiş versiyonu olup olmadığı konusunda daha fazla ayrıntıya ihtiyacımız var. Ancak AMOLED’i koruduğunu, N10 ve N100 gibi bir LCD ekrana sahip olmadığını görmek hoş.

Hatırlarsak, şirket geçtiğimiz günlerde AB (Avrupa Birliği) ve ABD’de yeni Nord N10 5G ve N100’ü tanıttı. Bu cihazlar, Oppo’nun A53 modeli gibi bütçeye uygun cihazlarına çokça anımsıyor. Bununla birlikte, bu yaklaşan modelin ve yeni tanıtılan Nord modellerinin ülkemizde ilgi görebileceğini düşünüyoruz. Ancak OnePlus bu modeller ile Türkiye’ye gelir mi henüz bu konuda bir bilgi yok. Cihazlar hakkında yeni detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“OnePlus’ın Yeni Bütçe Dostu Akıllı Telefonu 2021’nin İlk Çeyreğinde Geliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir