Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Razer Book 13 Dizüstü Bilgisayar Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Birçoğumuzun oyuncu ekipmanları ile tanıdığımız Razer firması, sadece bu ürünler ile sınırlı kalmıyor. Şirket, oyunculara ve içerik oluşturuculara özel olarak geliştirdiği dizüstü bilgisayarlar da satıyor. Bu doğrultuda şirket, Razer Book 13 isimli yeni dizüstü bilgisayar modelini tanıttı. Kompakt ve minimalist bir tasarıma sahip olan model, sahip olduğu donanım özellikleri ile birlikte taşınabilir bir iş merkezi olarak karşımıza çıkıyor.

Razer Book 13 Dizüstü Bilgisayar Modelinin Özellikleri

Yeni Razer Book 13 isimli dizüstü bilgisayar modeli, şirketin daha önceden piyasaya sürmüş olduğu Razer Blade Stealth 13 oyun dizüstü bilgisayarı ile benzer tasarım çizgilerini benimsemiş durumda. Bilgisayarın kapak bölümünde gayet şık bir şekilde işlenmiş Razer logosu yer alıyor. Kompakt bir tasarıma sahip olan dizüstü bilgisayarın klavyeleri ise RGB aydınlatma ile birlikte geliyor.

Razer, bu modeli ile birlikte daha çok iş ve üretkenlik odaklı kullanımı amaçlayan tüketicileri hedefliyor. Şirket, bu doğrultuda pek çok farklı markalı üründen farklı olarak yeni modelini 16:10 en boy oranına sahip bir ekran ile birlikte sunuyor. Bu en boy oranına sahip bir ekran ile gelen cihaz, bu sayede ekstra dikey alan ekleyerek çoklu görev konusunda kullanıcıların işini kolaylaştırıyor.

Cihaz ekran konusunda iki seçenek sunuyor. Tercihinize göre dizüstü bilgisayarı dokunmatik ekranlı veya dokunmatik olmayan ekranları versiyon olarak satın alabiliyorsunuz. Her iki seçimde de 13,4 inç boyutunda IPS ekran sunuluyor. Ancak dokunmatik olmayan ekran Full HD+ çözünürlüğü desteklerken, dokunmatik ekranlı versiyon Ultra HD+ çözünürlüğü desteklemekte ve aynı zamanda Gorilla Glass teknolojisi ile korunmaktadır.

Dizüstü bilgisayar, Intel’in 11. nesil Core i5 veya Core i7 işlemcisi ile geliyor. Her iki işlemciye sahip versiyonda da Intel’in Iris Xe grafik birimleri bulunuyor. Yine tercih olarak 8GB ve 16GB RAM seçenekleri sunulan cihazda 512GB depolama yer alıyor. Dilerseniz bu depolama birimini 2TB’a kadar arttırabiliyorsunuz. Cihazda ayrıca ağır kullanımlar sırasında soğuk tutmaya yarayan özel bir soğutma sistemi de bulunuyor.

Razer Book 13’ün şirketin ilk Intel Evo sertifikalı dizüstü bilgisayarı olması dikkat çekicidir. Bu da Intel’in dizüstü bilgisayarın günlük performansı, pil ömrü ve uyanma süresi için kefil olduğu anlamına gelir. Cihazın tek bir şarjla 14 saate kadar pil ömrü sunduğu iddia ediliyor. Şirket, dizüstü bilgisayarı 30 dakika şarj etmenin dört saatlik kullanım süresi sağladığını söylüyor.

Razer Book 13 Dizüstü Bilgisayar Modelinin Fiyatı

Razer’ın yeni iş odaklı dizüstü bilgisayar modeli, “Mercury White” olarak adlandırılan tek renk seçeneği ile geliyor. Fiyat konusuna gelirsek, bilgisayarın 8GB RAM ve Intel Core i5 işlemcili versiyonu $1.199 fiyat etiketi ile satışa çıkıyor. Intel Core i7 ve 16GB RAM’li versiyon ise $1.999 gibi bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir