Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Redmi, Snapdragon 888 İşlemcili En Ucuz Akıllı Telefonu Tanıtabilir

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Qualcomm’un en son amiral gemisi Snapdragon 888 işlemcili dünyanın ilk akıllı telefon modelini tanıttı. Mi 11, sahip olduğu işlemci ile birlikte ilk olmayı başardı. Çinli teknoloji devi şimdi de daha farklı bir alanda ilki başarmayı planlıyor. Raporlara göre Xiaomi’nin alt markası Redmi, Snapdragon 888 işlemcisinden güç alan en uygun fiyatlı akıllı telefonu tanıtabilir.

Redmi’nin Snapdragon 888’li akıllı telefonuna dair haberler Çin’in mikro blog sitesi olan Weibo’da ortaya çıktı. Platformda popüler olan bir teknoloji uzmanı, Redmi’nin yaklaşan akıllı telefonuna dair bazı detaylar paylaştı. Raporlara göre Redmi, bu modeli geliştirirken üst kuruluşu Xiaomi’nin ayak izlerini takip ediyor.

Çinli şirket amiral gemisi işlemcisine yer vereceği modelde bazı üst seviye özellikleri kısarak daha uygun fiyatlı bir model ortaya çıkaracaktır. Weibo’da paylaşılan bir gönderiye göre Redmi’nin uygun fiyatlı amiral gemisi modeli “K11” kod adıyla geliştiriliyor. İlerleyen günlerde bu kod adına sahip telefonla alakalı yeni detaylar ve beklenen özellikler de ortaya çıkacaktır.

Ne yazık ki şu anda Çinli akıllı telefon üreticisinin yaklaşan uygun fiyatlı amiral gemisi modelinin özellikleri belli değil. Bunun yanı sıra bir başka teknoloji blog yazarı tarafından yapılan sızıntıda Redmi K40 modeline ait olduğu iddia edilen görüntüler ortaya çıktı. Bu görüntülerdeki cihaz, bahsettiğimiz uygun fiyatlı amiral gemisi model olabilir. Ancak bunun için bekleyip yeni haberleri görmemiz gerekiyor.

Daha önceden ortaya çıkan haberlerde Redmi K40 serisinin MediaTek Dimensity 1000 serisi yonga setleri ile geleceği belirtilmişti. Bu sızıntıya dair bir doğrulama gelmemişti ve şimdi bundan farklı bir iddia ortada dolaşıyor. Redmi’nin uygun fiyatlı ve Snapdragon 888 işlemcili modeline dair yeni haberler geldikçe sizleri Teknobuk.com üzerinden bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Redmi, Snapdragon 888 İşlemcili En Ucuz Akıllı Telefonu Tanıtabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir