Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Samsung, 2021 Yılında 2 Milyon Adet Mini LED TV Satmayı Hedefliyor

Samsung, üst düzey TV modelleri ve OLED panel teknoloji konusunda oldukça bilinen ve tercih edilen bir marka. Şirket, bu sıralar yeni bir ekran teknolojisine de odaklanmış durumda. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, son zamanlarda Mini LED TV teknolojisine yatırım yapmaktadır. Bununla birlikte şirket, 2021 yılı için iki milyon adet Mini LED TV satmayı hedeflemektedir.

SamMobile tarafından ortaya çıkarılan bir raporda, şirketin önümüzdeki yıl Mini LED arka aydınlatma teknolojisine sahip olacak QLED TV serisini piyasaya süreceği belirtildi. Yeni üst düzey modellerin 4K panellere sahip olması ve 55 inç, 65 inç, 75 inç ve hatta 85 inç versiyonlar dahil olmak üzere birden fazla boyut varyantında gelmesi bekleniyor.

Yeni Mini LED TV’ler, şirketin mevcut nesil TV’lerinde bulunan 10.000:1’den çok daha yüksek olan 1.000.000:1’lik bir kontrast oranı sunacak. Bu da yeni görüntüleme teknolojisinin sunduğu bir başka önemli gelişme olarak karşımıza çıkıyor olacak. Samsung’un yakında çıkacak olan Mini LED ile çalışan QLED televizyon serisinin de çeşitli diğer iyileştirmelerin yanı sıra daha yüksek parlaklık, daha iyi HDR ve daha geniş renk gamıyla gelmesi bekleniyor.

Birkaç isim vermek gerekirse şu anda Apex, Epistar, FitTech, Macroblock, San’an Optoelectronics ve Saultech, Samsung için Mini LED çip üretimini artırmak için yarışıyor. Ancak bu üretim yarışı şu anda sadece örnekleme aşamasında. Mini LED’in LCD panellerden çok daha iyi bir görüntü kalitesi sunmadığını söyleyelim. Ancak özellikle geleneksel OLED’lere kıyasla daha uygun maliyetli olduğu bilindiğini belirtmekte fayda var.

Özellikle, Apple’ın yakında Mini LED tabanlı bir teknolojiye sahip bir iPad Pro’yu bu yılın sonlarında piyasaya sürmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra LG’nin de Mini LED televizyon modellerini gelecek yıl piyasaya sürmesi bekleniyor. Yani yakın gelecek Mini LED TV’ler için önemli ve yoğun bir süreci beraberinde getiriyor olacak.

“Samsung, 2021 Yılında 2 Milyon Adet Mini LED TV Satmayı Hedefliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir