Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Samsung Display, Google’a Ultra İnce Cam Satacak

Samsung, UTG yani “Ultra İnce Cam” teknolojisini katlanır yapıdaki akıllı telefon modellerinde tercih ediyor. Bununla birlikte bu camlar, Samsung Display firması tarafından üretilmektedir. Şimdiye kadar Güney Koreli şirket, avantaj sağlamak için diğer firmalara UTG cam satmadı. Ancak raporlara göre Samsung Display firması, diğer firmalara da bu ürünü satmaya karar verdi.

Samsung Display’in bu kararı, ultra ince camların daha farklı markalara da ulaşmasını sağlayacak. Bununla birlikte bu karara rağmen Samsung Electronics’in katlanır yapıdaki telefon modellerinin avantajı devam edecek. Ayrıca Samsung’un UTG’nin şimdilik tek tedarikçisi olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Raporlara göre Google’ın adı bu ultra ince camı kullanacak şirketler arasında geçiyor. Bu durum da katlanan ekranlı ve Samsung’un esnek UTG camını kullanan bir Pixel modeline işaret ediyor. Bununla birlikte daha önceki söylentilere Galaxy Fold3 gibi modeller hakkında da detaylar ortaya koydu.

İlerleyen süreçte ultra ince camlar ile ekran altı kamera teknolojilerinin birlikte kullanıldığını göreceğiz. Ayrıca Samsung Display’in bu yılın ikinci yarısında UTG’yi diğer markaların erişimine açması beklenmektedir. Google, yüksek ihtimalle UTG’yi kullanan ilk harici firma olmayacaktır. Bununla birlikte Xiaomi ve Huawei gibi firmalar da Samsung Display’in UTG’sine ilgi duyuyor.

Samsung, Super AMOLED ekranlar konusunda da benzer bir yol izlemişti. Şirket ilk olarak bu ekranları yalnızca kendi markası altındaki akıllı telefonlarda tercih etti. Daha sonrasında ise bu panellerin popüler hale gelmesine yardımcı oldu. Bununla birlikte diğer markalar da bu panellere ilgi duymaya başladı. Bu sayede Samsung Display, diğer markalara bu panelleri satmaya başladı.

“Samsung Display, Google’a Ultra İnce Cam Satacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir