Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Samsung Galaxy M41 Modelinin Geliştirilmesi İptal Edildi

Bu haftanın başlarında şirketin Samsung Galaxy M41 modelinin ekranında farklı bir çözüm yolu tercih edeceği belirtildi. Bu çözüme göre M41 modelinde üçüncü taraf bir üretici tarafından sağlanan OLED ekran yer alacaktı. Bu sayede Galaxy M41, üçüncü taraf OLED panel kullanan ilk Samsung akıllı telefon modeli olmuş olacaktı.

Şimdi ise TCL’nin özel OLED teknolojisine sahip olması planlanan Galaxy M41 modeli ile alakalı olumsuz bir gelişme yaşandı. Güney Koreli teknoloji medyası tarafından elde edilen bilgiye göre, Samsung bu modeli geliştirme konusundaki çalışmaları iptal etti.

SamMobile’ın bildirdiğini göre Samsung, Galaxy M41 üzerindeki tüm çalışmaları durdurdu. Şirket bu model yerine Galaxy M51 modeline odaklanmak istiyor. Şu anda ne yazık ki Samsung tarafından Mart ayından bu yana üzerinde çalıştığı akıllı telefon modelini neden iptal ettiğine dair bir açıklama yapılmadı.

Galaxy M51 modeli bir süredir geliştiriliyor ve üçüncü taraf OLED paneller kullanması planlanıyordu. Ancak Samsung üçüncü taraf OLED panellerin kalite standartlarını yeterli düzeyde karşılamadığı için bundan vazgeçti ve kendi panellerini bu cihazda kullanmaya karar verdi.

Samsung Galaxy M51 modelinin teknik özellikleri şu anda bilinmiyor. Ancak cihazın bazı özellikleri ve tasarımı hakkında Galaxy A51 modeli ile benzerlik göstereceği belirtiliyor. Benzer bir strateji Samsung tarafından Galaxy M30s ve Galaxy A50s için de izlenmişti.

Samsung’un geçtiğimiz günlerde verdiği üçüncü taraf OLED panellerin kullanılma kararı, belirtilen kaynağa göre gelecek yıla kadar askıya alınmış durumda. Bunun yanı sıra Galaxy A51 modelinin tanıtım tarihi konusunda ise herhangi bir açıklama bulunmuyor. Ancak cihazın bu ay tanıtılması bekleniyor.

“Samsung Galaxy M41 Modelinin Geliştirilmesi İptal Edildi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir