Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Samsung Galaxy S21’in Ekran Kilidini Sesinizle Açabileceksiniz

Bu günlerde, akıllı telefonumuzun ekran kilidini pek çok farklı yöntem ile açabiliyoruz. Fiziksel parmak izi tarayıcı, ekrana gömülü parmak izi okuyucu, yüz tanıma teknolojisi, PIN, şifre ve desen gibi birçok farklı kilit açma yolu mevcut. Ancak yaygın olmasa da yeni ve farklı bir yol daha var. Samsung Galaxy S21’in ekran kilidini bu farklı yol olan Bixby Voice desteği ile birlikte açabileceksiniz.

Samsung, birkaç sene öncesine kadar piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarında Bixby sesli asistanı entegre bir şekilde sunuyordu. Ancak üzerinde pek geliştirme yapılmayan bu sesli asistan, tarihin tozlu sayfalarındakini yerini aldı. Ancak Samsung, sesle erkan kilidi açma teknolojisini hayata geçirmek için Bixby’i Galaxy S21 serisindeki modellerle birlikte geri getirebilir.

SamMobile’e göre bu özellik, Galaxy S21 serisinde piyasaya sürülecek olan One UI 3.1’e geri eklenecek. Önceki sürüm, kullanıcıların “Hi Bixby” diyerek cihazlarının kilidini açmalarına izin veriyordu. Bu nedenle gelecek yıl özellik geri döndüğü zaman, kullanıcıların telefonlarının kilidini aynı şekilde açabilmesine olanak sağlamış olacak.

Özelliğin hala desteklendiği zamanlar için resmi Samsung destek sayfası, “Hi Bixby” sesli komutuyla telefonunuzun kilidini açmanın tamamen güvenli olduğunu söylese de, Face ID ve parmak izi gibi daha gelişmiş biyometrik özellikler dikkate alındığında bu özellik hakkında hala çekinceler vardır.

Bununla birlikte, telefonunuzun kilidini sesinizle açma seçeneği, telefonunuzu elinizle kullanamadığınız veya yüzünüzle kilidini açamadığınız durumlarda kullanışlı olabilir. Samsung’un yeni akıllı telefon modelleri ile birlikte yayınlamayı planladığı bu özellik ile alakalı yeni bilgiler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Samsung Galaxy S21’in Ekran Kilidini Sesinizle Açabileceksiniz” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir