Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Windows 10’da Android Uygulamalarını Çalıştırmak Mümkün Olacak

Microsoft, birkaç yıl önce Windows 10 Mobile sürümü için bazı çalışmalar yürütüyordu ancak yakın zamanda bu kararından vaz geçti ve çalışmaları durdurdu. ABD merkezli teknoloji devi, Cortana ve Microsoft Launcher’ı bağımsız ürünler olarak geliştirerek dikkatini Android’e çevirdi. Telefonunuz uygulamasıyla birlikte kullanıcıların Android telefonlarını Windows 10 bilgisayarlarına bağlamasına ve bildirimlere, resimlere, mesajlara ve daha fazlasına anında erişmesine olanak sağladı. Şimdi ise Android uygulamalarını getirmeye hazırlanıyor.

Sektörden gelen son haberler göre Microsoft, Windows 10 işletim sistemi üzerinden Android uygulamaları çalışmaya imkan tanımaya hazırlanıyor. Şirket bu özelliği, 2021 yılında kullanıcılara sunacak ve kullanıcılar, herhangi bir emülatör programa gerek kalmadan direkt olarak Windows 10 üzerinden Android uygulamaları ve oyunları çalıştırabilecek.

Android Uygulamalarını Windows 10 Üzerinde Kullanabileceksiniz!

Şirket şu anda, belirli Samsung akıllı telefonlarının “Windows’a Bağlantı” özelliğini kullanarak Windows 10 bilgisayarlarda Android uygulamaları çalıştırmasına izin veriyor. Bu özellik, telefonunuzdaki uygulamaları PC’ye yansıtmanızı sağlıyor. Ancak Windows Central’dan Zac Bowden, Microsoft’un bu söylenti entegrasyonuyla Android uygulamalarını Microsoft Store’da kullanıma sunmayı planladığını belirtiyor.

Şirketin bunu nasıl çalıştırmayı planladığını belirtmiyor, ancak ARM emülasyonu bu sorunun anahtarı olabilir. Bowden, raporunda “Microsoft, Android uygulamalarını Windows 10’da Microsoft Store’a getirmeye çalışıyor” diyor. Projenin şimdiden ne kadar ilerlediğine dair somut bir bilgi yok ancak kaynaklar projenin 2021’de şekillenmesini beklememiz gerektiğini göstermektedir. Telefonunuz uygulaması gibi, Microsoft da ilk olarak Windows 10 için Insiders ile Android uygulama desteğini önümüzdeki yıl test etmeye başlayabilir.

Android uygulamalarını Windows 10 PC’lerde çalıştırma seçeneği, özellikle yeni Apple M1 işlemcili MacBook modellerinin artık iOS veya iPad uygulamalarını kolaylıkla çalıştırabilme desteğine rakip olarak sunulacaktır. Microsoft, Android kullanıcılarının Telefonunuz uygulaması aracılığıyla bildirimlere veya fotoğraflara erişme, arama yapma ve daha fazlası gibi temel özelliklere erişimini kolaylaştırmaya çalışıyor.

Yukarıda belirtildiği gibi, şirket yalnızca Samsung kullanıcılarının telefon ekranlarını yansıtmalarına ve Windows 10 PC’lerinde Android uygulamala ve oyunlarını çalıştırmalarına izin veriyor. Ancak bu özellik, belirli Samsung modelleriyle de sınırlıdır. Bu işlev, kısa süre önce birden fazla Android uygulamasını aynı anda ayrı pencerelerde çalıştırmanıza izin veren bir güncelleme aldı. Android uygulamalarını bir Windows bilgisayarda çalıştırma yeteneği oyunun kurallarını değiştirebilir. Windows 10-Android ekosistemini Apple’ın duvarlarla çevrili bahçesiyle karşılaştıracak.

“Windows 10’da Android Uygulamalarını Çalıştırmak Mümkün Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir