Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Xiaomi Mi 10T Pro Modelinin Tasarımı ve Özellikleri Sızdırıldı

Xiaomi‘nin Mi 10T serisi üzerinde çalıştığını biliyoruz. Çinli akıllı telefon üreticisi, geçen yılki Xiaomi Mi 9T ve Mi 9T Pro modellerinin yerini alacak olan Mi 10T Lite, Mi 10T ve Mi 10T Pro modelleri üzerinde çalışıyor. Şimdi ise serinin en gelişmiş modeli olan Xiaomi Mi 10T Pro modelinin ve onun bir altında konumlandırılan Mi 10T’nin tasarımı sızdırıldı. Bu sızıntı, akıllı telefonun yakın zamanda tanıtılacağına işaret ediyor olabilir.

Xiaomi Mi 10T Pro, kavisli ekran yerine düz bir ekrana sahip olacak. Geçmiş raporlar, akıllı telefonun 144Hz’e kadar yenileme hızını destekleyen bir OLED panele sahip olduğunu ortaya çıkarmıştı. Ancak ekranın boyuna dair bir bilgi henüz yok. Cihazın sağ kenarında ses düğmeleri yer alıyor ve bununla birlikte parmak izi okuyucunun da yine yan tarafa konumlandırıldığını sızdırılan görsellerden görüyoruz.

Xiaomi Mi 10T Pro Modelinin Tasarımı Ortaya Çıktı

Daha önceki sızıntılar, Mi 10T Pro’yu mavi ve degrade beyaz renklerinde gösteriyordu. Yeni görsellerde ise cihazın siyah renk seçeneğine de sahip olduğunu öğrenmiş olduk. Cihazın arka yüzeyi cam gibi görünüyor. Mi 10T Pro modeli, dörtlü kamera kuruluma sahip gibi gözükse de aslında bu sensörlerden biri sadece dekatif amaçlı oraya yerleştirilmiş durumda. Asıl olarak cihaz 108MP ana kameraya ve iki adet yardımcı sensöre sahip olacak.

Söylentilere göre akıllı telefon gücünü Qualcomm 5G desteğine sahip olan Snapdragon 865 yonga setinden alacak. Bu mobil platforma 8GB RAM eşlik edecek. Bununla birlikte cihazın 5.000mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olması bekleniyor. Aynı zamanda Mi 10T Pro modelinin hızlı şarj desteğine de sahip olacağı düşünülüyor

Mi 10T Pro modeline benzer özelliklere sahip olan Mi 10T ve Mi 10T Lite modellerini göreceğiz. Ancak serinin diğer üyeleri Mi 10T Pro’ya göre daha zayıf bir yonga setine sahip olabilir. Mi 10T’nin kullanıcılara 64MP üçlü arka kamera sunması bekleniyor. Mi 10T Lite modelinde ise 64MP’den farklı olarak 48MP kamera kullanılabilir. Ancak bu konuda Xiaomi tarafından yapılmış herhangi bir resmi bilgi yok.

Xiaomi, Eylül’ün başında Mi 10 serisine yeni akıllı telefon modellerinin dahil olacağına dair bazı tanıtımlar yayınlamıştı. Bu tanıtım, cihazların 5G bağlantı desteğine sahip olacağını ve gücünü yeni Snapdragon 7 serisinden alacağını doğrulamış oldu. Bununla birlikte Mi 10T Pro’nun fiyatı hakkında bir bilgi yok. Yaklaşan model ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere sahip olmak için dişimizi sıkıp biraz daha beklememiz gerekecek. Yeni bilgiler geldikçe Hayat365.com üzerinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Xiaomi Mi 10T Pro Modelinin Tasarımı ve Özellikleri Sızdırıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir