Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Xiaomi Mi 10T Serisinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı

Bir süredir Xiaomi’nin yaklaşan Mi 10T serisiyle alakalı sızıntılar görüyoruz. Ancak şimdi Xiaomi, bu gizeme bir son vermeye karar verdi ve Mi 10T serisinin tanıtım tarihini açıkladı. Açıklamada, Mi 10T serisinin 30 Eylül’de TSİ 15:00’da düzenlenecek bir online etkinlik ile tanıtılacağı belirtildi. Bu seride Mi 10T ve Mi 10T Pro modellerinin yanı sıra bir de Mi 10T Lite isimli bir modelin olacağı söyleniyor.

Xiaomi, Mi 10T serisinin lansmanı için basın davetleri göndermeye başladı. Gönderilen davete baktığımız zaman, geçen yılki Mi 9T ve 9T Pro’nun yerini alacak yeni nesil cihazlar için herhangi bir ipucu içermediğini görüyoruz. Yaklaşan Mi 10T modellerinin çeşitli özellikleri lansmandan önce zaten sızdırıldı. Bununla birlikte cihazların nasıl bir tasarıma sahip olacağını da büyük oranda biliyoruz.

Xiaomi Mi 10T Serisinin Bilinen Teknik Özellikleri

Şimdiye kadar ortaya çıkan çeşitli reklam görseli sızıntıları ile yaklaşan modellerin sol üst köşede kamera deliğine sahip bir ekran ile geleceği ortaya çıkmış durumda. Arka tarafta ise 108MP birincil kameraya sahip bir kamera modülünün mevcut olmasını bekliyoruz. Tabii ki bu sensör tüm modellerde olmayacaktır, sadece üst seviye modelde sunulabilir.

Mi 10T serisindeki modellerde, yan kısma konumlandırılmış bir fiziksel parmak izi sensörü mevcut olacak. Standart Mi 10 serisindeki amiral gemisi modellerde OLED ekran bulunuyordu ancak Mi 10T ve Mi 10T Pro’nun ekranı LCD olacak. Bunun sebebinin ise ekranın 144Hz tazeleme oranını desteklemesi olarak belirtildiğini söyleyelim.

Serinin üst seviye özelliklere sahip olan iki modeli de gücünü Snapdragon 865 yonga setinden alacak. Cihazlarda 8GB RAM’in yanı sıra 256GB dahili depolama alanı bulunacak. Dörtlü kamera kurulumuna sahip olacak cihazların birinde 108MP birincil sensör yer alırken diğerinde ise 64MP birincil kamera sunulacak. Akıllı telefonların diğer kamera sensörleri ve batarya kapasiteli konusunda ise henüz bir bilgiye sahip değiliz.

Tüm bunların yanı sıra Mi 10T ve Mi 10T Pro modellerinin fiyat etiketi konusunda da bazı sızıntılar mevcut. Mi 10T’nin 6GB RAM + 128GB depolama versiyonunun €550’dan başlayacağı söylenirken, Mi 10T Pro’nun ise Avrupa’da €640’dan başlayacağı belirtilmektedir. Xiaomi, cihazlar tanıtıldıktan sonra, birkaç ay içerisinde Türkiye’ye de bu cihazları getirecektir. Ancak Türkiye’deki vergilendirme sisteminden dolayı fiyatların çok daha yüksek olacağını belirtelim.

“Xiaomi Mi 10T Serisinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir