Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Xiaomi Mi 9 SE Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Almaya Başladı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, MIUI 12.5 güncellemesini akıllı telefon modellerine göndermeye devam ediyor. Şimdi ise şirketin 2019 yılında piyasaya sürdüğü Xiaomi Mi 9 SE modeli bu güncellemeyi alıyor. Bununla birlikte gönderilen güncellemede MIUI 12.5 yeniliklerinin yanı sıra cihaz Android 11 sürümüne yükseltilmektedir.

Mi 9 SE modeli, 2019’da tanıtıldığı zaman kutusundan Android 9 tabanlı MIUI 10 ile birlikte çıktı. Daha sonrasında ise sırasıyla MIUI 11, Android 11 ve son olarak MIUI 12 güncellemelerini aldı. Şimdi ise piyasaya sürülmesinden iki yıl sonra küresel varyantlar da dahil olmak üzere MIUI 12.5 güncellemesini almaya başladı.

Xiaomi, Mart ayının sonlarında Mi 9 SE’nin Çin versiyonu için bu güncellemeyi yayınladı. Bununla birlikte şimdi, Mi 9 SE’nin küresel versiyonu için Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesi yayınlanıyor. Buna ek olarak gönderilen güncellemenin yapı numarası V12.5.1.0.RFBMIXM olarak belirtilmektedir.

Bu güncellemeyle birlikte bir geçiş sürümü olan MIUI 12.5’teki iyileştirmeler cihaza geliyor. Aynı zamanda Android 11 sürümündeki yeni özellikler Mi 9 SE modeline gelmektedir. Güncelleme “kararlı” olarak belirtiliyor. Yani daha önceki beta süreçlerinde yaşanan sıkıntıların çözüldüğü ve neredeyse herhangi bir hata içermeyen bir sürüm olduğunu söyleyebiliriz.

Güncelleme Mi 9 SE’nin küresel versiyonunu kullanan herkese gönderilmiştir. Ancak güncellemenin sizin cihazınıza ulaşması birkaç gün sürebilir. Bu nedenle güncellemenin gelip gelmediğini cihazınızın güncelleme ayarları üzerinden denetleyebilirsiniz. Bununla birlikte Xiaomi yeni güncellemeler paylaştıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Xiaomi Mi 9 SE Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Almaya Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir