Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Xiaomi, MIUI 13 Arayüz Sürümünü Yakında Tanıtacak

Xiaomi, 2020 yılının Nisan ayında MIUI 12 arayüz sürümünü tanıttı. Bunun üzerinden bir yıldan fazla bir süre geçti ancak şirket henüz MIUI arayüzünün yeni büyük güncellemesini duyurmadı. Bunun yerine ara sürüm olarak adlandırabileceğimiz MIUI 12.5 sürümünü duyurdu. Ancak şimdi ortaya çıkan bazı haberlere göre Xiaomi, MIUI 13 arayüz sürümünü yakında tanıtacak.

Kısa bir süre önce Xiaomi, MIUI Cleaner uygulamasının yeni bir beta sürümünü yayınladı. Bu beta sürümü V21.05.26.beta sürüm numarasına sahiptir. Bununla birlikte yayınlanan güncellemenin değişik günlüğünde yer alan bir detay, MIUI 13 arayüz güncellemesinin çok yakında karşımıza çıkacağına işaret etmektedir.

MIUI’ın en son sürümü şu anda MIUI 12.5’dir. Ancak buna rağmen değişik günlüğü, MIUI 13’daki kayan pencereler için destek eklendiğini belirtmektedir. Bu detay açıkça MIUI 13’ün gerçekten geliştirilme aşamasında ve yakın olduğunu gösteriyor. Bu durumdan Xiaomi’nin MIUI 13 uyumluluğu için sistem uygulamalarını güncellemeye başladığını anlıyoruz.

Mayıs ayında ortaya çıkan bir söylenti, MIUI 13’ün Haziran ayında duyurabileceğinden bahsediyordu. Şimdi ise ortaya çıkan bu değişiklik günlüğü sayesinde bu söylentinin doğru olma ihtimalinin yüksek olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte henüz MIUI 13 sürümünde sunulacak yenilikler hakkında bir bilgiye sahip olmadığımızı da belirtelim.

Eğer MIUI 13 gerçekten yakında tanıtılacak ise, güncellemede yer alacak yenilikler de kısa süre içerisinde belli olacaktır. Bunun yanı sıra Xiaomi, her zamanki gibi güncellemeleri adım adım sunmaktadır. Öncelikle haftalık beta sürümleri yayınlanmaktadır. Ardından ise güncellemenin Çin ve diğer bölgelere özel olan kararlı sürümleri cihazlara gönderiliyor.

“Xiaomi, MIUI 13 Arayüz Sürümünü Yakında Tanıtacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir