Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Xiaomi, MIUI 13’ü Bu Hafta Geliştirici Konferansında Tanıtabilir

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geliştirici konferansını 5 – 7 Kasım tarihleri ​​arasında Çin’de düzenlemeyi planlıyor. Bu yılki Xiaomi Geliştirici Konferansı; şarj teknolojisi ve ekran teknolojisinin yanı sıra çeşitli yönlere odaklanıyor. Bu alanlardan biri de MIUI 13 olabilir. Söylentilere göre Xiaomi, MIUI 13’ü bu hafta düzenlenecek geliştirici konferansında tanıtabilir.

Bu nadir bir geliştirici olayı olduğu için şirketin MIUI 13 özel arayüzünü duyurabileceği yönünde çeşitli spekülasyonlar var. MIUI 13 arayüzünün tüm özelliklerinin sergilendiği bir etkinlik zaten beklenmiyor. Eğer Çinli şirket tarafından MIUI 13’e dair bir duyuru gerçekleşirse, muhtemelen bu duyuruda sadece bazı temel yeniliklere değinilecektir. Yani tamamen bir yeni arayüz sürümü tanıtımı beklemiyoruz.

Xiaomi yazılım departmanındaki geliştirme ekibi kısa süre önce, yeni nesil MIUI sisteminin süper duvar kağıdı işlevini geliştirirken ve diğer yeni özellikleri getirirken animasyon ayarlamalarına odaklanmaya devam edeceğini açıkladı. Şirket, MIUI 12 sürümünü bu yılın Nisan ayında resmi olarak piyasaya sürdü. Bu nedenle henüz MIUI’ın yeni sürümünden bahsetmek için biraz erken olabilir.

Bununla birlikte, Google’ın Android 11’i piyasaya sürdüğü düşünüldüğünde, şimdi bir yeni arayüz sürümü yayınlamak pek de yerinde olmayacaktır. Dahası, şirket bu yılın başlarında MIUI 13’ün geliştirilme aşamasında olduğunu açıklamıştı. Geçen ay, Enes Keskin adlı bir kullanıcının Telegram’da paylaştığı gönderinin, MIUI 13 için yeni güç menüsü animasyonu olduğunu söyledi.

Telegram’da karşımıza çıkan bu kısa video, güç menüsünün cihazı yeniden başlatmak için yukarı sürüklenebilen veya aşağıya doğru sürüklenebilen bir kaydırıcıya sahip olduğunu gösteriyor. Bunun dışında Aralık ayında piyasaya sürülecek Snapdragon 875 işlemcisi kullanan ilk cihazın Xiaomi tarafından tanıtılması bekleniyor. Xiaomi bu cihazla birlikte yeni MIUI arayüz güncellemesini de sürpriz bir şekilde karşımıza çıkartabilir.

“Xiaomi, MIUI 13’ü Bu Hafta Geliştirici Konferansında Tanıtabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir