Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Xiaomi Redmi K40 Modeli, 5G Desteğini Kanıtlayan Sertifika Aldı

Xiaomi‘nin M2006J10C model numarasına sahip olan akıllı telefon yeniden ortalığa çıktı. Bu cihaz muhtemelen Redmi K40 veya Xiaomi Mi CC10 modeli olarak piyasaya sürülecektir. Daha önce bu model numarasına sahip olan cihaz 3C’de 33W hızlı şarj cihazı ile birlikte listelendi. Şimdi de aynı cihaz MIIT’de ortaya çıktı.

Çinli kablosuz ağ denetleme kurumu tarafından M2006J10C model numaralı akıllı telefonun 5G şebekelerini destekleyeceği onaylanmış oldu. Cihazın bu desteğe sahip olması pek de şaşırtıcı gelen bir durum olmayacaktır. Bunun nedeni ise K30 serisinin zaten Snapdragon 865 ve 765G yonga setleri sayesinde 5G desteğine sahip olması olacaktır.

Standart Redmi K40 modeli, muhtemelen 800 serisi Snapdragon yonga seti kullanmayacak. Qualcomm, geçen hafta duyurulması gereken Snapdragon 775 yerine yeni Snapdragon 690 yonga setini tanıttı. Bu yeni yonga seti modeli, 600 serisindeki ilk 5G desteğine sahip yonga seti olmak ile birlikte bu özelliğe sahip olan yonga setlerinin de en ucuz alternatifi konumunda.

Neyse asıl konumuza dönelim. Redmi K40’ta 5G özelliği olduğu artık kesin ve 800 serisi Snapdragon yonga setlerini kullanmayacağını da biliyoruz. Bu konuda Qualcomm tarafından Redmi’nin yeni modeline sunulabilecek birçok 5G destekli çip alternatifi mevcuttur. K40 serisi altında şirket en az birkaç model piyasaya sürecektir. Bu modellerin fiyatlarına göre kullanacağı yonga setleri de değişiklik gösterebilir.

“Xiaomi Redmi K40 Modeli, 5G Desteğini Kanıtlayan Sertifika Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir