Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Xiaomi’nin Bu Yıl 14 Milyondan Fazla Akıllı TV Satacağı Tahmin Ediliyor

Xiaomi, akıllı TV pazarındaki aktivitelerini her geçen gün arttırıyor. Çinli şirket, sürekli olarak etkileyici rakamlar yayınlıyor. Bununla birlikte Çin’den gelen bir rapor, Xiaomi’nin bu yıl 14 milyondan fazla akıllı TV satacağını tahmin ediyor. Bu tahmini sevkiyat sayısı, geçen yıla göre şirketin yaklaşık 1 milyon adet daha fazla akıllı televizyon satabileceğini ortaya koyuyor.

Şirket, bu yıl 16 milyon adet Akıllı TV sevkiyatı yapmayı hedeflerken, COVID-19 pandemisinden dolayı Xiaomi’nin bu hedefleri sekteye uğradı. Beklenen sevkiyat sayısı sayesinde Xiaomi TV’nin satışı, MediaTek ve Ruixuan gibi satıcılarına da fayda sağlayacak. Ayrıca şirketin 2020 yılının ilk yarısında Çin’in önde gelen Akıllı TV satıcısı olduğu da bildirildi.

Xiaomi, akıllı televizyon gönderileri ve satış hacmi açısından 2019 yılı için Çin pazarında lider şirket olarak gösterilerek Skyworth, Hisense ve TCL gibi yerleşik TV üreticilerini geride bıraktı. 2019 yılında şirket, yıllık 10,46 milyon Akıllı TV ünitesi sevkiyatı gerçekleştirdiğini açıkladı. Ayrıca yıllık 10 milyon adetten fazla sevkiyatla Çin pazarının tarihindeki ilk yıllık 10 milyon satan TV markası oldu.

Xiaomi’nin güçlü performans gösteren akıllı TV modelleri, Çin dışında Hindistan gibi pazarlarda da başarılı satışlar gerçekleştiriyor. Mi TV markası Hindistan’da piyasaya sürüldükten sonra 2018’de şirket altı ay içinde 500.000’den fazla Mi TV sattığını duyurdu. Şu anda ise sahip olduğu yüzde 33’ün üzerinde pazar payı ile Hindistan pazarının lider Smart TV markasıdır.

“Xiaomi’nin Bu Yıl 14 Milyondan Fazla Akıllı TV Satacağı Tahmin Ediliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir