Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Xiaomi’nin Redmi Note Serisi Dünya Çapında 200 Milyon Satışa Ulaştı

Xiaomi, geçtiğimiz gün oldukça etkileyici bir kilometre taşına ulaştığını açıkladı. Çinli şirket, dünya çapında 200 milyon adet Redmi Note serisi modeli sattığını duyurdu. Bununla birlikte bu akıllı telefon serisi, ilk olarak Mart 2014’te başladı. Bu seriyle birlikte Xiaomi, küresel pazarda çok hızlı bir şekilde üst sıralara tırmanmayı başardı.

Şirket aynı zamanda Weibo hesabı üzerinde yeni bir açıklama paylaştı. Bununla birlikte bu açıklamada resmi bir poster de yer aldı. Bu posterde 26 Mayıs tarihinde Redmi Note 10 serisine yeni bir cihazın dahil olacağını duyurdu. Ancak bu model hakkında çok detaylı bir bilgiye şimdilik sahip değiliz.

Bununla birlikte paylaşılan görsellere göre Çin’e sunulacak model, daha önceden tanıtılan Redmi Note 10 5G modeli olacaktır. Daha fazla ayrıntıyı öğrenmek için önümüzdeki haftayı beklememiz gerekmektedir. Bunun yanı sıra şirketin CEO’su, yeni bir açıklama daha paylaştı. Bu açıklamada Redmi Note 9 modelinin dünya çapında toplam 45,2 milyon adet satışa ulaştığını duyurdu.

Redmi Note 9 için açıklanan bu satış sayıları, 200 milyonluk toplam satışların neredeyse %20’lik büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu satış sayıları, Xiaomi’nin uygun fiyatlı modellerinin artan bir popülariteye sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu sene tanıtılan modellerin de çok daha fazla adetlerde satılmaya devam edileceğini beklemekteyiz.

“Xiaomi’nin Redmi Note Serisi Dünya Çapında 200 Milyon Satışa Ulaştı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir