Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Zoom, 300 Milyon Kullanıcıyı Aştı ve Yeni 5.0 Güncellemesi Geldi

Video konferans uygulaması Zoom, dünya çapında etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle herkesin evlerinde kalması sonucu ani bir şekilde popülerlik kazandı. Şirket kullanıcı istatistiklerini genellikle açıklamasa da sadece birkaç ayda 10 milyon kullanıcıdan 200 milyonun üzerine çıktıklarını belirttiler.

Şu anda ise Zoom, başka bir kilometre taşına daha ulaştı. Popüler uygulama 300 milyon aktif kullanıcıyı aştı. Şirketin CEO’su Eric S. Yuan, bir internet seminerinde güncel kullanıcı istatistiklerini verdi. Bunun yanında Zoom 5.0 güncellemesi ile gelen yenilikler hakkında da bazı açıklamalarda bulundu.

Zoom 5.0 güncellemesi ile video konferans uygulamasına gelen en önemli özellik AES 256 bit GCM şifrelemesidir. Bu yeni şifreleme standardı güvenlik önlemlerini daha üst düzeye çıkarıyor. Yükseltilmiş şifreleme standardı, video konferans, web seminerleri ve Zoom mobil verilerinde kullanılacaktır.

5.0 sürümü ile birlikte ekran paylaşımı, sohbet kapatma ve en sık kullanılan güvenlik özellerine daha kolay erişim sağlanabilecek bir güvenlik simgesi geliyor. Bunun yanında eğitim, temel ve profesyonel lisansları olan kullanıcılar için varsayılan olarak bekleme odalarını etkinleştirme özelliği de ekleniyor.

Zoom 5.0 sürümün bu hafta itibariyle piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bahsedilen bazı yeni özellikler zaten halihazırda uygulama içinde kullanıma sunulmuş durumda. Buradaki bağlantıya tıklayarak veya uygulama içindeki bağlantıdan Zoom’u yeni sürüme yükseltebilirsiniz.

Zoom 5.0’ın bu hafta piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak hizmete gelen bazı özellikler zaten kullanıma sunuldu. Bu bağlantıya giderek veya uygulama içinden güncelleyerek Zoom’u güncelleyebilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir