Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Apple iPhone 12 Tanıtım Etkinliği 13 Ekim’de Düzenlenebilir

Apple, birkaç gün önce düzenlediği “Time Flies” isimli etkinlik ile yeni Waych Series 6 ve Watch SE modellerinin yanı sıra yeni iPad ve iPad Air modellerini de duyurdu. ABD merkezli teknoloji devi şimdi de önümüzdeki haftalarda iPhone 12 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni bir sızıntıya göre Apple, iPhone 12 tanıtım etkinliği için 13 Ekim tarihini belirlemiş olabilir.

Şirket tarafında henüz iPhone 12 serisinin lansman tarihi hakkında herhangi bir resmi duyuru veya açıklama yapılmadı. Son raporlar, Apple iPhone 12 lansman etkinliğinin 13 Ekim’de gerçekleşebileceğini gösteriyor. Ayrıca bu raporlar, yeni modellerde ön siparişlerin 16 Ekim tarihinden itibaren başlayabileceğini de iddia etmektedir.

Apple iPhone 12 Tanıtım Etkinliği İle Birlikte Dört Yeni Model Göreceğiz

Apple’ın bu sefer düzenleyeceği etkinlik ile dört farklı iPhone modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu modellerin nasıl isimlendirileceği de kısa süre önce ortaya çıktı. Serinin en küçük olan 5,4 inç ekranlı modeli iPhone 12 Mini olarak isimlendirilecek. 6,7 inç boyutunda ekrana sahip olan model iPhone 12 Pro Max, 6,1 inç boyutundaki diğer iki cihaz ise iPhone 12 ve iPhone 12 Pro olarak adlandırılacak.

Ortaya çıkan raporlar, iPhone 12 serisindeki 6,1 inç ve 6,7 inç boyutundaki modellerin ekran çentiğinin, geçen seneki iPhone 11 modelleriyle aynı boyutta olacağını belirtiyor. Bunun yanı sıra 5,4 inç boyutundaki küçük modelin ise ekranda daha fazla bilgiyi sunabilmesi için daha ince ve küçük bir çentiğe sahip olacağı söylenmektedir.

Akıllı telefonların fiyatları konusunda da bazı söylentiler mevcut. Bu söylentilere göre yaklaşan iPhone 12 Mini, 699 ila 749 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak. Daha büyük boyutlu iPhone 12 modelinin ise 799 ila 849 dolar arasında fiyat ile satışa sunulacağı söyleniyor. Bununla birlikte iPhone 12 Pro ve Pro Max modellerinin ise 1.100 ila 1.200 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağı belirtilmektedir. Resmi fiyatları öğrenmek için şirketin düzenleyeceği tanıtım etkinliğini beklemekten başka çaremiz yok.

“Apple iPhone 12 Tanıtım Etkinliği 13 Ekim’de Düzenlenebilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir