Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Bu Uygulama, Bilgisayarınızda Harcadığınız Süreyi Analiz Ediyor

Bilgisayarınızda nasıl zaman geçirdiğinizi izlemenin bir yolunu hiç merak ettiniz mi? ActivityWatch, aradığınız araç olabilir.

ActivityWatch, bilgisayarınızdaki tüm etkinliklerinize göz atmanıza yardımcı olan bir zaman izleme yazılımıdır. Geliştirici; RescueTime, ManicTime ve WakaTime gibi mevcut uygulamaların yerine bu girişiminin alacağını iddia ediyor.

Uygulama, bilgisayarınızdaki çeşitli uygulamalara harcadığınız sürenin ayrıntılı bir özetini gösterir. Daha iyi bir fikir edinebilmeniz için “En İyi Uygulamalar”, “En İyi Pencere Başlıkları” ve hatta “En İyi Tarayıcı Alanları” gibi çeşitli kategorileri sizlere sunar.

“En İyi Tarayıcı Alanları”; en çok zaman harcadığınız web sitesini bilmenizi sağlarken, “En İyi Pencere Başlıkları”; yaygın olarak kullandığınız sekme adını gösterir. Ayrıca “AFK zamanını filtrele” onay kutusunu işaretleyerek tam zaman istatistiklerini elde etmek için klavyeden uzak olduğunuz süreyi filtreleme seçeneğiniz de vardır.

Merak ediyorsanız, ActivityWatch açık kaynaktır ve uygulamanın kaynak kodunu buradan görüntüleyebilirsiniz. Platformlar arası yapısı sayesinde, ActivityWatch Windows, Linux ve macOS’ta mevcuttur.

Windows cihazınıza ActivityWatch uygulamasını yüklemek için Windows’ta yürütülebilir dosyayı çalıştırabilirsiniz. Diğer platformlar için arşivi açın ve kurulum dizininde “./aw-qt” dosyasını çalıştırın. Kurulum işlemi sırasında sorunla karşılaşmanız durumunda, resmi kurulum kılavuzuna bakın. ActivityWatch’ı kaynaktan yüklemek için bu kılavuzu da takip edebilirsiniz.

Aşağıdaki linkten ActivityWatch uygulamasını indirebilirsiniz. Bu uygulamayı yararlı bulduysanız yorumlarda bize bildirin.

ActivityWatch İndir (Windows, Linux, macOS)

Kaynak: 
https://beebom.com/app-lets-you-keep-track-time-you-spend-your-pc/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir