Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Google Pixel Telefonlar Yakında 4K 60FPS Video Kaydı Yapabilecek

Google Kamera v7.4 APK sürümü, Google’ın bu uygulamaya 4K 60FPS video kaydı için destek eklemeye hazırlandığını ortaya koyuyor. XDA‘ya göre, Google’ın kamera uygulaması yakında saniyede 60 kare hızında 4K (3840 × 2860) video kaydetme yeteneği kazanabilir. Bu sayede Google Pixel telefonlar kısa süre sonra 4K videolar çekebilecek.

Bu özellik ilk olarak XDA’nın kıdemli bir üyesi olan cstark27 tarafından tespit edildi. Google Kamera uygulamasının 7.4 APK sürümünde, video kaydı ile ilgili bir kod bölümü içinde yeni bir “camcorder.4k60fps” modu geliyor. Ancak bu modun herhangi bir kaynakta entegre edilmiş bir şekilde izine rastlanmıyor. Bu APK ilk olarak bir Pixel 4a cihazından alınmıştır ve özelliği ilk alan cihazların hangisi olacağı henüz belli değildir.

Google, cihazın “4K 60FPS çözünürlüğünü taşımak için yeterli bellek bant genişliğine sahip olduğunu” iddia ettiğinden dolayı özelliği Pixel 4 cihazlarda etkinleştirip etkinleştirmeyeceği belli değil. Ancak bunu görmek gerçekten ilginç olacak. Bunun yanında, Pixel ekibinde Kamera Ürün Müdürü “bazı bant genişliği kapasitesini (Pixel 4’te) doyurmadan önce yalnızca belirli bir süre kayıt yapabileceğimizi” belirtti.

Kamera Ürün Müdürü, 4K / 60FPS kayıt yapabilme yönündeki talepleri kabul ederek, şirketin genel geri bildirimi “yüksek ve net” bir şekilde vereceğini belirtti. Yani bu sözler bu özelliğin bu yıl Pixel 5 serisinde kullanıma sunulabileceği anlamına geliyor. Ayrıca, yıl sonuna kadar Pixel 4 ve daha eski Google Pixel telefonlar için bir güncelleme de sunulabilir. Ancak ne zaman olacağı veya yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz belli değil.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir