Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

NVIDIA GeForce RTX 3060 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

NVIDIA, GeForce RTX 3060 masaüstü ekran kartını 329 dolar başlangıç ​​fiyatıyla duyurdu. Bu grafik kartı, RTX 30 ailesinde piyasa sürülen çeşitli yeni özellikleri de önemli ölçüde bünyesinde barındırıyor. Üstüne üstlük bu özellikleri daha düşük bir fiyat etiketi altında kullanıcılara ulaştırıyor. RTX 3060, 13 gölgelendirici TFLOP, ışın izleme için 25 RT-TFLOP ve 101 tensör-TFLOP (NVIDIA DLSS için yuvarlanmaya hazır) ile çalışır.

Bu yeni nesil GPU, 192 bit bellek arayüzü ve 12 GB GDDR6 bellek ile çalışır. NVIDIA GeForce RTX 3060’ın piyasaya sürülmesinden itibaren GeForce RTX 30 Serisi GPU’lar Yeniden Boyutlandırılabilir BAR’ı destekleyecek. Bu, yeni GPU’ları giriş çıkışında çalıştıran tüm bilgisayarlar için anında bir fark yaratmayacaktır ancak uyumlu olanlar için bir fark yaratacaktır. Uyumlu bir anakartınız olduğunu varsayarsak, bilgisayarınızın CPU’su tüm GPU belleğine aynı anda erişebilir.

NVIDIA küresel GeForce pazarlama başkan yardımcısı Matt Wuebbling, “Yeni oyun standardını hızla yeniden tanımlayan ışın izlemenin arkasında durdurulamaz bir ivme var.” dedi. Ayrıca sözlerine şu şekilde devam etti: “NVIDIA Ampere mimarisi şimdiye kadarki en hızlı satışımız oldu ve RTX 3060, RTX 30 Serisinin gücünü her yerdeki milyonlarca oyuncuya getiriyor.”

NVIDIA GeForce RTX 3060, Şubat 2021 sonu için bir çıkış tarihi hedefine sahip. RTX 3060’ın taban fiyatı yaklaşık 329 USD olacak. Zotac, PNY, Palit, MSI, Innovision 3D, Gigabyte, Galaxy, Gainward, EVGA, Colorful ve ASUS’tan özel anakartlar olacak. GPU, 2021 Şubat ayının sonlarında bir dizi önceden oluşturulmuş oyun donanımında da satışa sunulacak.

Bu yeni ekran kartının tedarik süreci, serinin diğer modelleri gibi olabilir. Bildiğiniz gibi önceden piyasaya sürülen RTX 30 serisi ekran kartları, oldukça hızlı bir şekilde tükendi. Bununla birlikte sınırlı sayıda üretilen kartlara pek çok kişi ulaşamadı ve hâlâ da satın almayı bekleyen birçok kişi var. Umarız 3060’ın tedarik süreci hem şirket hem de müşteriler için en ideal şekilde yürütülür.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir