Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

POCO’nun Yeni Orta Sınıf Modeli, Aralık’ta Piyasaya Sürülebilir

POCO, yakın zamanda POCO X3 modelini çeşitli Avrupa ülkelerinde piyasaya sürdü. Xiaomi’nin alt markası olan POCO, yeni modelini kısa süre önce Türkiye’de de satışa sundu. Ancak sektörden gelen bazı duyumlar ve haberlere göre şirket bu seneyi bu modelle bitirmeyecek. Popüler bir akıllı telefon uzmanı tarafından paylaşılan bilgilere göre POCO’nun Aralık’ta yeni bir orta sınıf akıllı telefon modeli piyasaya sürmesi beklenmektedir.

Teknoloji uzmanı Mukul Sharma, Twitter’da yaptığı bir paylaşımda bir sonraki POCO markalı akıllı telefon modelinin 2020 yılı sona ermeden, Aralık ayının ilk yarısında piyasaya çıkacağını söyledi. Her şey şirketin planladığı gibi ilerlerse, 1 ile 14 Aralık arasında yeni bir POCO modeli görebiliriz. Cihazın direkt olarak küresel bir tanıtım etkinliği ile tanıtılabileceği belirtiliyor. Henüz bu modelle ilgili net bir bilgiye sahip olmasak da geçmiş modelleri de göz önüne aldığımız zaman Türkiye’de bu yeni modelin satılacağını tahmin edebiliriz.

POCO’nun Yeni Orta Sınıf Modeli, Yılın Sonuna Doğru Piyasaya Sürülecek

Yaklaşan akıllı telefon modelinin orta sınıf özellikler ile karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Şirketin halihazırda bir amiral gemisi POCO F2 Pro modeli var. Bunun yanı sıra bir de küresel pazarda sattığı POCO X3 NFC modeli mevcut. Bu doğrultuda orta sınıf bir model tercih edilmesi stratejik açıdan uygun gözüküyor. İlerleyen süreçte POCO’nun bazı Redmi modellerini yeniden yapılandırarak kendi markası altında piyasaya sürmesini de görebiliriz.

Konuya geri dönersek, en son ipucu POCO’nun Küresel Sözcüsü Angus Kai Ho Ng tarafından daha önceki bir tweette ortaya çıktı. Şirket yetkilisi, #POCOcomingsoon etiketi ile birlikte POCO’nun henüz bu seneyi tamamlamadığını tweetledi. Bunu takiben, EEC veri tabanında M2010J19CG model numaralı bir akıllı telefon tespit edildi. Bununla birlikte; model numarası, Redmi Note 10 4G olarak Çin’de satışa çıkan benzer bir cihazı (M2010J19SC) anımsatıyor. Yani yaklaşan model, Redmi Note 10 4G’nin yeniden markalandırılmış versiyonu olabilir.

Şimdi hatırlarsak, cihaz aynı zamanda Çin’in 3C otoritesi tarafından da onaylandı. Bu onay süreci, cihazın 22.5W hızlı şarjı destekleyeceğini gösterdi. Ancak, daha fazla bilgimiz yok ve gelecekte daha fazla sızıntı beklememiz gerekecek. POCO’nun bu sene bitmeden piyasaya süreceği yeni orta sınıf modeliyle ilgili yeni detaylar geldikçe her zaman olduğu gibi yine Teknobuk.com üzerinden sizi bilgilendireceğiz.

“POCO’nun Yeni Orta Sınıf Modeli, Aralık’ta Piyasaya Sürülebilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir