Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Realme Q2 Modeli, AnTuTu’da 520 Bin Puan Elde Etmeyi Başardı

Realme, geçtiğimiz sene Eylül ayında ilk Q serisi akıllı telefon modelini tanıtmıştı. Bu model, Hindistan gibi pazarlarda sunulan Realme 5 Pro modelinin yeniden yapılandırılmış bir hali olarak sunuldu. Son raporlar, Realme Q serisine RMX2173 model numaralı yeni bir cihazın dahil olacağını ortaya koyuyor. Cihazın adı kesinlik kazanmasa da Realme Q2 olarak isimlendirileceği söyleniyor. 13 Ekim’de tanıtılabileceğine dair söylentiler olan Realme Q2 modeli, AnTuTu’da 520 bin puan almayı başarmış durumda.

Realme Q2. AnTuTu platformu üzerinde gerçekleştirilen testte ortalama 519.992 puan aldı. Bu puan, cihaz üzerinde gerçekleştirilen CPU- GPU- RAM ve UX benchmark testlerinin ortalaması olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda cihazın hangi yonga setinden güç aldığını bilmiyoruz ancak TENAA listesinde ortaya çıkan bilgilere göre cihazda sekiz çekirdekli ve 2,4GHz’de çalışan bir işlemci yer almaktadır.

Realme Q2 modelini söylentiler bakımından değerlendirdiğimiz zaman Realme X7 modelinin biraz daha düşük özelliklere sahip bir varyantı olabileceğini düşünmekteyiz. Bu düşük özellik kısmı ise sadece kamera konusunda söz konusu olacak gibi gözüküyor. Bazı spekülasyonlar cihazın Realme X7 Lite olarak isimlendirileceğini söylese de yeni raporlar bu modelin yeni nesil Q serisinin bir üyesi olacağını gösteriyor.

Realme Q2 Modelinin Bilinen Özellikleri

Realme Q2, Full HD+ çözünürlüğünde ve 6,43 inç boyutunda bir S-AMOLED ekrana sahip olacak. Akıllı telefonda aynı zamanda ekran içine gömülü optik parmak izi okuycusu da mevcut olacak. Kutusundan Android 10 işletim sistemi ön yüklü olarak çıkacak olan model, 16MP ön kamera ile karşımıza çıkacak.

Cihazın arka tarafında 48MP ana kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik sensörü olmak üzere dörtlü bir kamera kurulumu bulunuyor. 2.4GHz hızında ve sekiz çekirdekli bir yonga setinden güç alacak model, 6GB ve 8GB RAM olmak üzere iki farklı bellek konfigürasyonunda satışa sunulacak. Depolama konusunda ise 128GB ve 256GB olmak üzere iki seçenek bulunacak. Bunun yanı sıra cihazda 65W hızlı şarj desteği de bulunuyor olacak.

“Realme Q2 Modeli, AnTuTu’da 520 Bin Puan Elde Etmeyi Başardı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir