Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Realme X7 ve Realme X7 Pro Modellerinin Tasarımları Paylaşıldı

Realme, X7 ve X7 Pro modellerini 1 Eylül tarihinden Çin’de piyasaya sürecek. Birkaç günden beri şirketin yeni nesil modellerine dair bazı bilgiler ortaya çıktı. Şimdi ise Realme’nin farklı yöneticileri tarafından Realme X7 ve Realme X7 Pro modellerinin resmi görselleri paylaşıldı. Her iki telefon da oldukça benzer bir tasarım ile karşımıza çıkıyor.

Realme X7 serisindeki modeller, dikdörtgen şekilli bir arka kamera modülü ile geliyor. Bu kamera modülü içerisinde dört adet kamera sensörünün konumlandırıldığını görüyoruz. Cihazın arkasındaki sağ bölümde oldukça büyük bir slogan yazmaktadır. Degrade bir arka plan geçiş rengine sahip olan modeller, farklı açılardan bakıldığı zaman farklı tonlarda renkler göstermektedir.

Realme X7 ve Realme X7 Pro Özellikleri

X7 ve X7 Pro modelleri, sırasıyla 6,43 inç ve 6,55 inç boyutunda OLED ekran ile gelecekler. Her iki akıllı telefon modelinde de 32MP ön kamera olacak. Arka bölümde ise 64MP ana kameraya sahip dörtlü arka kamera kurulumu bulunacak. Realme X7 modelinin hangi yonga seti ile geleceği belli değil. Ancak Realme X7 Pro modelinin gücünü Dimensity 1000+ yonga setinden alabileceği belirtiliyor.

Her iki model de kutusundan Android 10 işletim sistemi tabanlı Realme UI ara yüzü ön yüklü olarak çıkacak. Realme X7’de 4.300mAh kapasiteli bir batarya yer alırken, Realme X7 Pro modelinde 4.500mAh kapasiteli bir batarya yer alacak. Her iki telefonun da 65W hızlı şarj desteğine sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte ekrana gömülü parmak izi sensörüne sahip olacak modellerde 8GB’a kadar RAM ve 256GB’a kadar ise dahili depolama alanı seçenekleri mevcut olacak.

Çeşitli teknoloji platformlarında paylaşılan haberlere göre Realme, X7 ve X7 Pro modellerinin yanı sıra Realme X7 Pro Ultra isimli bir model de tanıtabilir. Bu modelin diğerlerinden farklı olarak 125W hızlı şarj özelliğine sahip olması bekleniyor. Ancak bu modelin lansmanına dair herhangi bir bilgi şu anda mevcut değil.

“Realme X7 ve Realme X7 Pro Modellerinin Tasarımları Paylaşıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir