Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Redmi K40 Serisi, 25 Şubat Tarihinde Piyasaya Sürülecek

Redmi‘nin yaklaşan K40 modelleri hakkında son dönemde birçok farklı söylenti ortalıkta dolaşmaktadır. Hem cihazın özellikleri hem de tanıtım tarihi konusunda bazı sızıntılar mevcuttu. Şimdi ise Redmi tarafından resmi bir açıklamayla tanıtım tarihi doğrulandı. Açıklamaya göre Redmi K40 serisi, 25 Şubat 2021 tarihinde resmen müşterilerin karşısına çıkacak.

Redmi, Redmi K40 serisi aracılığıyla yeni bir tasarım ve yeni bir deneyim sunma sözü verdi. Bununla birlikte, lansman afişinde K40 modellerinin özellikleri hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Akıllı telefonda yüksek tazeleme hızına sahip bir ekran bekliyoruz. Aynı zamanda ön kamera delikli bir ekran da beklenen özellikler arasında yer alıyor.

Standart Redmi K40 modeli, Snapdragon 7 serisi veya Dimensity 1200 yonga seti ile birlikte gelebilir. Daha yüksek özellikli olan K40 Pro modeli ise muhtemelen Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacak. Bununla birlikte ortaya çıkan kutu görsellerine göre cihazın yanında şarj cihazı mevcut olmayacak. Ayrıca K40 modellerinin stereo hoparlörlerle geleceğini tahmin ediyoruz.

K40’ın M2012K11AC model numarasına ve K40 Pro’nun M2012K11C model numarasına sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu telefonlar yakın zamanda Çin’in 3C kurumu tarafından sertifika aldılar. 3C sertifikası, bunların 33W hızlı şarj için destek taşıyabilecek 5G’ye hazır cihazlar olduğunu ortaya koydu. K40 modellerinin diğer özellikleri ise şu anda gizliliğini koruyor.

Çinli akıllı telefon üreticisi, Redmi K40 serisinin oldukça iyi bir ekran deneyimi ile geleceğini iddia etti. Aynı zamanda Snapdragon 888 işlemcisi ve 4.000mAh’den yüksek kapasiteli bir batarya da vadetti. Bununla birlikte söylentilere göre yaklaşan K40 Pro modeli, Çin pazarında yaklaşık 464 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacak.

“Redmi K40 Serisi, 25 Şubat Tarihinde Piyasaya Sürülecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir