Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Xiaomi Mi Wireless Power Bank 30W Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Xiaomi, bugün çift işlevli yeni bir güç bankası (power bank) modelini duyurdu. Şirketin Xiaomi Mi Wireless Power Bank 30W isimli yeni ürünü, yalnızca taşınabilir bir batarya olmakla kalmıyor aynı zamanda kablosuz şarj standı olarak da kullanılabiliyor. Xiaomi’nin yeni güç bankasının tüm özelliklerini ve fiyat etiketini bu yazımızda paylaşacağız.

WPB25ZM model koduna sahip olan Mi Wireless Power Bank 30W modeli, siyah renkte sunuluyor. Power bank modelinin üst bölümünde kablosuz şarjı desteklediğini gösteren bir kablosuz şarj simgesi bulunuyor. Güç bankasının içerisinde 10.000mAh kapasiteli bir lityum iyon polimer pil bulunuyor ancak bu pilin nominal kapasitesi sadece 5.600mAh olarak belirtilmektedir.

Yeni güç bankası, evde veya işteyken dikey bir kablosuz şarj cihazı olarak kullanmanıza izin veren yuvayla birlikte geliyor. Bu özellik için güç bankasını yuvaya yerleştirmeniz ve şarj edilecek cihazı güç bankasına bağlamanız gerekiyor. Bu özellik ile birlikte güç bankası cihazınızı şarj ederken, şarj yuvası da güç bankasını şarj edecektir. Güç bankasının yan tarafında bağlantı ile ilgili bilgi veren bir LED bölüm de bulunmaktadır.

Güç bankası, maksimum 27W çıkış kapasiteli bir USB-A bağlantı noktasına sahiptir. Maksimum 30W çıkış kapasitesine sahip bir USB-C bağlantı noktası da aynı zamanda cihazda vardır. Güç bankası ayrıca Mi 10 Ultra, Mi 10 5G ve Mi 9 Pro 5G gibi uyumlu cihazları 30W’a kadar kablosuz olarak şarj edebilir. Ayrıca iPhone 11 serisini ve Galaxy S20 serisini de şarj edebilmektedir.

Güç bankasını şarj etmenin iki yolu vardır. İlki, maksimum 18W güç girişine sahip USB-C portu üzerinden şarj etmek. Güç bankasını şarj etmenin bir diğer yolu ise onu kablosuz bir şarj standına dönüştüren yuvaya takmaktır. Bu modda, pogo pinleri aracılığıyla şarj olur. Ancak bu modda 10W’a kadar hızla şarj olabilmektedir. Xiaomi Mi Wireless Power Bank 30W modelinin fiyatı ise şirketin resmi internet sitesi üzerinde $29 olarak belirlenmiş durumda.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir