Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Apple’ın 2021 Model iPad Pro’su 5G mmWave Desteği ile Gelebilir

iPad Pro, Apple’ın son dönemde piyasaya sürdüğü en güçlü Mac dışı cihaz olabilir. Ancak son zamanlarda düşüşte olduğunu görüyoruz. Çünkü dördüncü nesil yeni iPad Air modeli, daha yeni bir işlemciye sahip. Bununla birlikte iPad Pro, 120Hz yenileme hızına sahip olsa da LCD ekran ile gelmektedir. Bu detaylar, Apple’ın yakında yeni bir iPad Pro piyasaya süreceğine işaret ediyor. Apple’ın 2021 model iPad Pro’sunda aynı zamanda 5G mmWave desteğinin olması da bekleniyor.

DigiTimes’tan sektör kaynaklarına atıfta bulunan yeni bir rapor, gelecek yılki iPad Pro’nun yeni mini LED ekrana sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda mmWave 5G desteği de alacağını iddia ediyor. Bu, telefonlarda kullanılan Qualcomm modemler sayesinde yeni iPhone 12 serisinin sahip olduğu bir teknoloji. Bu teknolojiyle birlikte cihazların oldukça güçlü bir 5G bağlantı desteği sunacağını söyleyebiliriz.

Ancak rapora göre, gelecek yılın iPad Pro modelleri, Qualcomm tarafından üretilen modemleri kullanmayacak. Apple, 2021 iPhone serisi için şirket içi Anten Paketi (AiP) üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte ortaya çıkan yeni raporda, bu AiP’lerin gelecek yılın iPad Pro birimlerine de 5G mmWave desteği vereceği iddia ediliyor.

Peki yeni nesil 5G mmWave destekli iPad Pro modellerini hangi tarihte göreceğiz? Bu konuda henüz kesinleşmiş veya doğrulanmış bir bilgi bulunmuyor. Ancak DigiTimes sitesinde yer alan raporlar da dahil olmak üzere birçok rapor ve haber, ABD’li teknoloji devinin 2021’in ilk yarısında yeni nesil iPad Pro modellerini piyasaya süreceğini gösteriyor.

Henüz cihazın sahip olacağı yeni özellikler hakkında da pek fazla bir bilgiye sahip değiliz. Ancak cihazın tanıtım tarihi yaklaştıkça ortaya çıkan sızıntıların ve haberlerin sayısı da doğru orantılı olarak artış gösterecektir. Yeni nesil iPad Pro hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Apple’ın 2021 Model iPad Pro’su 5G mmWave Desteği ile Gelebilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir