Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Galaxy Fold 2 Render Görüntüsü Kamera Delikli Ekranı Ortaya Koyuyor

Samsung, yeni Galaxy Fold 2 modeli ile birlikte Galaxy Note 20 serisini ve Galaxy Z Flip 5G modelini büyük ihtimalle 5 Ağustos tarihinde tanıtacak. Ortaya çıkan son raporlar Galaxy Fold 2 modelinin selefine göre daha gelişmiş bir ekran ile karşımıza çıkacağını belirtiyor. Güvenilir bir analist tarafından paylaşılan Galaxy Fold 2 render görüntüsü, cihazın kamera delikli ekranını gözler önüne seriyor.

Son raporlar Galaxy Fold 2’nin 7,7 inç boyutunda esnek bir ekrana sahip olduğunu belirtti. Yeni modelde olacak kamera deliği sayesinde çentikli Galaxy Fold’a göre daha yüksek bir ekran-gövde oranı göreceğiz. Elbette ekran boyutu da daha büyük olacaktır. Hatırlatmak gerekirse geçen sene tanıtılan Galaxy Fold modeli 7,3 inçlik bir ekran ile kullanıcılara sunuluyordu.

Galaxy Fold 2 modelinin 7,7 inçlik modeli 1689×2213 piksel çözünürlüğe sahip olacak. 120Hz’e kadar ekran tazeleme hızını desteklemesi beklenen bu ekranın en boy oranı ise 11,8:9 şeklinde karşımıza çıkacak.

İşte Galaxy Fold 2 Render Görüntüsü:

Birinci nesil Fold modeli 4,6 inçlik kapak ekranı ile birlikte piyasaya sürüldü. Yeni nesil model nispeten daha ince çerçeveler ile birlikte 6,23 inç boyutunda olan daha büyük bir kapak ekranına sahip olacak. Bu ekranın çözünürlüğü 819×2269 piksel olacak ve 60Hz tazeleme hızını destekleyecek. İç ekranda bulunacak kamera deliğinin kapak ekranında da sunulması bekleniyor.

Samsung’un Galaxy Note 20 serisini ve Galaxy Z Flip 5G modelinin henüz duyurulmamış olan Qualcomm Snapdragon 865 yonga setiyle donatacağı söyleniyor. Galaxy Fold 2 modelinin de bu yonga seti ile gelme olasılığı bir hayli yüksek. Bunun dışında cihazda 12GB RAM olacağı söylenirken 256GB ve 512GB depolama seçeneklerinin sunulacağı belirtiliyor.

Galaxy Fold 2 modeli, 4.365mAh kapasiteli bir batarya ile gelebilir. Cihazın arka bölümünde 64MP + 16MP + 12MP şeklinde üçlü kamera modülü mevcut olabilir. Martian Green ve Astro Blue isimli renk seçeneklerinin Galaxy Fold 2 ile geleceği belirtiliyor. Bunu dışında cihazın zaman zaman S Pen ile geleceği belirtilse de son raporlar yeni modelde bir kalem desteğinin olamayacağını söylüyor.

“Galaxy Fold 2 Render Görüntüsü Kamera Delikli Ekranı Ortaya Koyuyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir