Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

Nokia Şirketinin Kaptan Amerika Kod Adlı Telefonu Sızdırıldı

HMD Global, 19 Mart’ta Londra’da yapılacak bir etkinlikle yeni cihazlarını açıklayacak. Şirketin ilk 5G’ye hazır akıllı telefonu olan Nokia 8.2 5G, etkinliğin en önemli telefonu olacak. Şirketin ayrıca Nokia 5.2 orta sınıf telefonu da dahil olmak üzere birkaç yeni akıllı telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor. Etrafındaki sızıntılar Nokia Kaptan Amerika olarak kodlandığını gösteriyor. Nokia Power User ile ilgili yeni bir rapor, akıllı telefonda bazı önemli bilgileri ortaya çıkardı. Bu rapor ayrıca cihazın Nokia 5.3 olarak çıkış yapacağını da iddia ediyor.

Raporda, model numarası TA-1234 olan Nokia 5.3’ün 6.55 inçlik bir ekrana sahip olacak bir çift SIM cihazı olacağı ortaya çıkıyor. Akıllı telefonun daha önce görülen sızdırılmış görüntüleri, ekranının bir su damlası çentiği olduğunu ortaya koydu. Sızdırılan telefonun 18.5:9 gibi yüksek bir en boy oranı sunması bekleniyor.

Sızıntı ayrıca telefonun Snapdragon 660/665 mobil platformunu kullanacağını belirtiyor. Kaptan Amerika kod adlı telefonun en yüksek sürümü 6 GB RAM ve dahili 64 GB depolama alanına sahip olacak. Telefonun ayrıca 3 GB ve 4 GB’lık daha düşük RAM sürümlerine ulaşması bekleniyor. Her iki modelde de 64 GB yerel depolama alanı bulunuyor.

Optik açısından Nokia 5.3, 8 megapiksellik ön kameraya sahip
olacak. Cihazın arka tarafında dörtlü kamera kurulumu olacak. 16 megapiksel ana
kamera, 5 megapiksel ikinci kamera ve bir çift 8 megapiksel ünite içeriyor.

Orta segment telefon, 4.000mAh bataryaya sahip olacak. Akıllı telefonun 6 GB + 64 GB sürümü 180 $ -1.100 ₺ vergi dahil değil-  fiyat etiketi olacağı düşünülüyor. Kömür ve Camgöbeği gibi renk seçenekleriyle pazara gireceği iddia edildi. HMD Global’in 19 Mart’ta birkaç diğer cihazı da duyurması bekleniyor.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir