Hayat365

Hayata Dair Bilgiler

OPPO, Gizli Kamerası Olan Gizemli Bir Akıllı Telefon Geliştiriyor

Teknolojik ürünler hakkında yaptığı sızıntılar ile tanınan Digital Chat Station, OPPO’nun üzerinde çalıştığı ve gizli arka kamerası olan gizemli akıllı telefon modeli hakkında önemli bilgiler paylaştı. Bununla birlikte söz konusu bu modelde ekran içine gömülü kameranın da olacağı belirtilmektedir. Bu yazımızda gizemli modele dair bilinen detayları sizlere aktarıyor olacağız.

Belirttiğimiz gibi OPPO, ekran altı kameralı bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Aynı zamanda bu akıllı telefonda şarj girişi dışında herhangi bir bağlantı portu da bulunmayacaktır. Yani ne bir kulaklık girişi ne de görünen bir kamera kurulumu bu cihazda yer almayacak. Bunun yerine gelişmiş kablosuz şarj teknolojisi ve diğer bağlantı teknolojileri sunulacaktır. Buna ek olarak basınca duyarlı düğmelerin de bu cihazda olmasını bekleyebiliriz.

Geçtiğimiz sene Vivo, APEX 2020 isimli bir konsept akıllı telefon tanıtmıştı. Söz konusu model, OPPO’nun üzerinde çalıştığı gibi tamamen portsuz bir yapıya sahipti. Ancak OPPO’nun telefonu hem kablosuz hem de kablolu şarj özelliğine sahip olacağı için tamamen portsuz bir akıllı telefon olmayacak. Telefonun USB portu düzgün bir şekilde gizlenecek. Aynı zamanda bu da “portsuz” bir telefon gibi görünmesini mümkün kılacaktır.

Raporlar, Çinli üreticinin arka kamera modülü için de yeni bir teknolojiyi tercih edeceğini söylemektedir. Bu teknoloji ile birlikte kamera modülü kullanılmadığı zaman üst kısım kararıyor ve kamera modülü orada yokmuş gibi gözüküyor. Bu sayede arka bölümde düz ve karmaşık olmayan bir tasarım anlayışı benimsenmektedir. Bunun için elektrokromik cam adı verilen teknoloji tercih edilebilir.

Şimdilik söz konusu akıllı telefon hakkında bildiğimiz bilgiler bu şekilde. Ayrıca bu bilgiler konusunda OPPO’nun herhangi bir resmi açıklama yapmadığını da belirtmeden geçmeyelim. OPPO’nun üzerinde çalıştığı konsept modelle alakalı yeni detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“OPPO, Gizli Kamerası Olan Gizemli Bir Akıllı Telefon Geliştiriyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir